זירת הפיגוע שסוכל בעיר העתיקה, הבוקר (צילום: מד"א)
זירת הפיגוע, הבוקר | צילום: מד"א

עוד יום של טרור בבירה: מחבל חמוש בסכין דקר הבוקר (שני) לוחם מג"ב בעיר העתיקה בירושלים, אך השכפ"צ שלבש השוטר מנע פגיעה והציל אותו. המחבל נורה למוות בידי שוטרים שהיו בסמוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל, מוסטפא אל-חט'יב, בן 18 מג'בל מוכבר, ירד מכיוון בית הקברות המוסלמי הצפוני, סמוך לשער האריות, כשידו בכיסו. הוא עורר את חשדם של לוחמי מג"ב המוצבים במקום ואלה הורו לו לעצור לבדיקה ולהוציא את ידו מהכיס.

בשלב זה המחבל התקרב לאחד השוטרים עם סכין בידו ודקר אותו באפוד. הלוחם לא נפגע, והלוחמים שהיו ליד ירו במחבל וחיסלו אותו. רוכל שעובד בשער האריות סיפר: "ישבתי כאן, שמעתי שהיה אירוע. שני חיילים שישבו כאן לידי ירו עשרים כדורים".

השכפ"צ הציל את השוטר שנדקר (צילום: מד"א)
השכפ"צ הציל את השוטר שנדקר | צילום: מד"א

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לאזור בעקבות דיווח שהתקבל סמוך לשעה 9:00 דיווחו שאין נפגעים באירוע למעט המחבל עצמו.

עורר חשדם של השוטרים (צילום: מד"א)
עורר חשדם של השוטרים | צילום: מד"א

אמש אירע פיגוע משולב בצומת אלון בכניסה לקיבוץ גן שמואל, כשערבי ישראלי כבן 20 המתגורר באום אל פחם הגיע עם כלי רכבו לצומת, דרס חיילת בת 19 וגרם לפציעתה באורח קשה. לאחר מכן ירד המחבל מרכבו ודקר חייל נוסף, בן 20 ונערה בת 14 - ופצע אותם באורח בינוני.

4 ישראלים נפצעו. זירת הפיגוע, אמש (צילום: אסף ברזינגר, יח' תיעוד מדא)
פיגוע הדריסה והדקירה אמש, ליד גן שמואל | צילום: אסף ברזינגר, יח' תיעוד מדא

בהמשך המחבל דקר גם גבר בן 45 שנפצע קל. שוטרים שהיו באזור ניטרלו את המחבל שנפצע קל והוא הועבר לחקירה. לאחר מכן השוטרים פתחו בסריקות במרחב בכדי לשלול אפשרות שהמחבל לא פעל עם שותף נוסף שנמלט מהמקום.

חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה העניקו טיפול רפואי לפצועים ופינו לבית החולים הלל יפה בחדרה את הצעירה שנפצעה בדריסה כשהיא במצב קשה. הנערה בת ה-14 והחייל שנפצעו בינוני הגיעו עצמאית לבית החולים הלל יפה שבחדרה, יחד עם הגבר בן ה-45 שנפצע קל.

"בשעה שבע בדיוק הוזעקתי לאירוע דקירה", שחזר חזקי מנת, מתנדב זק"א שהגיע במהירות לזירה. "יחד עם מתנדבים נוספים הגשנו עזרה לשני אזרחים שנפצעו ולצעירה שנפצעה קשה. כולם פונו ל'הלל יפה'. המחבל נוטרל והוכנס לאחת הניידות".

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, משה נוסבאום ועמית ולדמן.