שני ניסיונות פיגוע הבוקר (ראשון) תוך זמן קצר: מחבלת פלסטינית שלפה סכין ופתחה בריצה לעבר טרמפיאדה בחטמ"ר שומרון בניסיון לדקור צעירה. ראש מועצת שומרון לשעבר גרשון מסיקה, שעבר במקרה במקום, הבחין בהתרחשויות ודרס אותה עם רכבו. זמן קצר לאחר מכן נוטרל מחבל נוסף שדקר ישראלי ופצע אותו קל סמוך לצומת כפר אדומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע הראשון החל סמוך לשעה 9:00, אז רצה מחבלת חמושה בסכין לכיוון הטרמפיאדה. ראש המועצה לשעבר הבחין בפלסטינית מנסה לבצע את הפיגוע בשעה שנסע במכוניתו סמוך לצומת. הוא הסיט את רכבו לעברה ופגע בה בעוצמה. חיילים שהיו במקום ירו במחבלת, שנפצעה קשה. מסיקה עצמו ספג מכות יבשות בלבד, לאחר שרכבו המשיך ונתקע בתעלה. לא היו נפגעים נוספים באירוע.

"נסעתי מאלון מורה לכיוון תפוח ועצרתי בטרמפיאדה לקחת טרמפיסטים", שחזר מסיקה. "פתאום שמעתי מישהו צועק 'מחבלת'. הסתכלתי קדימה, ראיתי מישהי עם סכין שלופה רודפת אחרי נערה. לא חשבתי פעמיים, סטיתי עם ההגה ימינה, נתתי פול גז ונכנסתי בה. היא נפלה על הארץ ואז החיילים באו".

המחבלת חוסלה, זירת הפיגוע
המחבלת נוטרלה | צילום: משה שמעון

ראש המועצה הנוכחי יוסי דגן שיבח את תפקודו של קודמו בתפקיד: "אני מברך את ראש המועצה היוצא גרשון מסיקה, על התעוזה והתושייה שגילה כשהבחין היום במחבלת מנסה לדקור תושבת, וסייע לחסל אותה. חבל שאנחנו בישראל צריכים להתמודד עם המראות האחה יום יום. צר לנו על שגרת החיים הזו, אולם אין לנו אלא לברך על כך שיש לנו אזרחים כאלה".

זמן קצר לאחר מכן, סמוך לשעה 10:10 פגעה מונית פלסטינית בכלי רכב ישראלי סמוך לצומת כפר אדומים. מהרכב יצא מחבל צעיר חמוש בסכין, הוא דקר אדם אחד ופצע אותו באורח קל. חיילים שהיו במקום פתחו באש לעבר הדוקר ונטרלו אותו.

שמואל שפירא, מנהל בית ספר מאילת שעשה את דרכו להשתלמות בבירה, שחזר: "היינו בדרך לירושלים, ליד מישור אדומים נכנסה בנו ברכב מונית ערבית צהובה, עשינו כמה סיבובים, היא נכנסה בנו עוד פעם ונעצרה לפנינו. תוך שאנחנו יוצאים החוצה לראות מה קורה, נהג המונית רץ אלינו עם סכין".

בשלב הזה, המחבל נורה - ונפגע: "הוא היה ממש קרוב אליי. הצלחתי להיכנס למושב הקדמי ולסגור את הדלת - ואז הוא נסע. נפגעתי במרפק של יד שמאל".

הסכין שהיה ברשות המחבל
הסכין שהיה ברשות המחבל | צילום:

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני.