בקרוב בראשות רפא
בקרוב בראשות רפאל. הר-אבן | צילום: דו"צ

מנכ"ל חדש לרפאל: האלוף במיל' יואב הר-אבן נבחר לכהן כמנכ"ל הבא של החברה הממשלתית במקומו של האלוף במיל' ידידיה יערי שעמד בראש הארגון בשנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות בפייסבוק 

הר-אבן צפוי להחליף בקרוב את ידידיה יערי שהוביל שורה של פרויקטים ועסקאות שקידמו את הארגון. אחד הפרויקטים הנודעים שקודמו בתקופת כהונתו היה פיתוחה של מערכת "כיפת ברזל" כנגד כל הסיכויים.

במאי האחרון השעה את עצמו יערי מתפקידו לאחר 11 שנים בראש רפאל - זאת עקב שורה של תקריות שאירעו בחברה ולאחר ששר הביטחון יעלון לחץ עליו לעשות כן. בין התקריות שהובילו להשעייה - חשיפת עבירת ביטחון חמורה של עובד בחברה ופעילות של רפאל במדינה במרכז אסיה ללא רישיון.

הר-אבן נבחר לתפקיד לאחר מאבק גדול שכלל שמות רבים שהוצעו לתפקיד. בין היתר שימש כראש לשכת הרמטכ"ל מופז, כיהן כמפקד אגד ארטילרי 973 ואגד ארטילרי 215. ב-2004 מונה לעוזרו של הרמטכ"ל דאז ושר הביטחון היום, משה (בוגי) יעלון.

בהמשך שימש כמפקד עוצבת המפץ, אוגדת שריון במילואים, ומונה גם לראש חטיבת התכנון וראש מטה זרוע היבשה. לאחר שקודם לדרגת אלוף, החל לכהן כראש אגף המבצעים, ועמד בראשו בין היתר במבצע עמוד ענן ובמבצע צוק איתן. במאי 2015 סיים את תקופת כהונתו ופרש משירות הקבע.‏