גל מעצרים נוסף במסגרת חקירת "חתונת השנאה": ארבעה ממשתתפי החתונה נעצרו היום (שלישי), בהם גם החתן יקיר אשבל. במשטרה מייחסים להם חשדות של הסתה, החזקת נשק בניגוד לחוק והפרה של שורת צווים מנהליים ומעצרי בית ליליים. בנוסף נגד חלקם ישנם צווי הרחקה מירושלים ויהודה ושומרון. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמו של החתן לא ידעה על כך שבנה נעצר. בשיחה עם חדשות 2 Online היא אמרה: "חששנו שזה יקרה".

המעצר הנוכחי מגיע שעות ספורות לאחר מעצרו של תושב כפר תפוח, שתועד רוקד באירוע, שבו חגגו פעילי ימין קיצוני תוך שהם דוקרים ומציתים את תמונת הפעוט הפלסטיני שנרצח עלי דוואבשה, כשהוא אוחז בנשק ולובש חולצה של תנועת כך. ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי החשוד נעצר במסגרת חקירת התיעוד והמשתתפים באירוע, וצפויים מעצרים נוספים בפרשה.

"לא יתכן שהמשטרה תבקש להחזיק את העצורים במעצר כבני ערובה על מנת לעצור אנשים אחרים שהשתתפו באירוע", אמר עורך דינם של העצורים איתמר בן גביר. "בתי המשפט כבר פסקו רבות כי במצב דברים זה אין להחזיק עצורים על מנת לעצור חשודים נוספים ויש לשחררם. מעשים מכוערים ככל שיהיו אינם עילה למעצר".

נופפו בתמונת הפעוט שנרצח
תמונתו של הפעוט עלי דוואבשה | צילום: חדשות 2

30 חוגגים צפויים להיחקר

בחינת התיעוד מהאירוע העלתה כי בין המשתתפים בריקודים היו גם חיילי צה"ל, ששמותיהם ידועים למערכת הביטחון. עוד עולה, כי חייל צה"ל שלא השתתף בריקודים נתן את נשקו לאדם אחר שהניף אותו.

חתונת השנאה
הנשקים שתועדו בחתונה | צילום: חדשות 2

על פי ההערכות, מתכוונים חוקרי מחוז ש"י במשטרה לזמן קרוב ל-30 חשודים מבין המשתתפים בחתונה שזכתה לכינוי "חתונת השנאה". הפרקליטות אישרה למשטרה לחקור גם חשד להסתה לאלימות. כל מי שתועד כשהוא מחזיק את תמונת דוואבשה או כלי נשק ייחקר בחשד להסתה לאלימות וחלקם אף בהחזקת נשק ללא רישיון.

כמו כן ייחקרו אורחים נוספים בחתונה, חלקם מוכרים למערכת הביטחון, בחשד שהפרו צווי הרחקה, מעצרי בית או צווי הגבלה ליליים וכן בחשד שנאסר עליהם להיפגש עם נוכחים אחרים באירוע, המזוהים כחברים בהתארגנות לא חוקית.