על רקע גל הטרור - צוות חדשות 2 הותקף במהלך סיקור פיגוע: כתב חדשות 2 פוראת נסאר, הצלם שמעון לוי והמקליט יעקב הרשקוביץ הותקפו הערב (חמישי) על ידי המון שהתגודד סביבם סמוך לזירת פיגוע הדקירה בעפולה שאירע זמן קצר קודם לכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצוות הגיע לאזור בכדי לדווח אודות ההתפתחויות האחרונות מזירת פיגוע הדקירה בלב העיר, שבמהלכו נפצע בינוני חייל צה"ל. אולם זמן קצר לאחר מכן, החלו מספר עוברי אורח להתאסף סביבם וקראו קריאות גנאי נגד חדשות 2.

בשלב מסוים החלו כמה מעוברי האורח לדחוף את אנשי הצוות ואף להכותם בחוזקה. כתוצאה מהתקרית פונה המקליט הרשקוביץ לבית החולים לבית החולים "העמק" בעיר לקבלת טיפול רפואי, לאחר שנפגע מהאלימות שהופעלה נגדו. 

"זו פעם ראשונה שאנו נתקלים בהתנפלות מהסוג הזה", סיפר פוראת נסאר כתב חדשות 2 בצפון. "זה מצביע על המתיחות שקיימת בימים האחרונים ועל הצורך להיות שקולים. חשוב להדגיש שמדובר רק בקומץ, וכי רבים ביקשו להפריד ולהרגיע את הרוחות עד להגעת אנשי המשטרה. אנחנו עשינו את העבודה שלנו ולא רצינו לפגוע ולגרום למהומות. אני שמעתי הרבה קללות באירוע, אך למרות הכל, אמשיך לעשות את העבודה שלי". 

יו"ר הרשות השנייה, אוה מדז'יבוז', שוחחה הערב עם מנכ"ל חדשות 2 אבי וייס והביעה סלידה עמוקה מהתקיפה החמורה של צוות חברת החדשות הערב בעפולה. מדז'יבוז' מסרה איחולי החלמה מהירה לצוות הפצוע ומסרה את תמיכתה באנשי חברת החדשות: "בתקופה מורכבת זו, בדומה למשברים האחרים, לחברות החדשות תפקיד ציבורי קריטי בהעברת תמונת המצב מהימנה ומדויקת לאזרחי ישראל, והם עושים זאת מסביב לשעון תוך סכנה ממשית לא פעם. הרשות השנייה מגנה בתקיפות את המקרה האלים ומזהירה מפני מדרון חלקלק שבו צוותי חדשות יהפכו למטרה נייחת לקיצוניים שימנעו מהם לבצע את שליחותם הציבורית".

מארגון העיתונאים נמסר אחרי האירוע: "ארגון העיתונאים מגנה בחריפות את האלימות הנפשעת כלפי צוות חדשות 2, ורואה בכך לא רק פגיעה בו אלא פגיעה בכלל העיתונאים - ללא הבדל של דת, גזע ומין - ופגיעה בציבור הישראלי ובזכותו לדעת".