דיבורים בלי נשנושים. ארכיון (צילום: דו"צ)
דיבורים בלי נשנושים. ארכיון | צילום: דו"צ

הקץ לבורקסים, לסנדוויצ'ים ואפילו לירקות? בצה"ל החלו לבחון לאסור הכנסת מזון וכיבוד בדיונים צבאיים, זאת לאחר שנים שבהן היה נהוג לעשות כן. כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצבא נערכים מדי יום עשרות דיונים וישיבות בנושאים שונים, בהם נהוג להציב כיבוד במרכז השולחן. בשנים האחרונות עברו בצבא ליותר ירקות וכריכים בריאותיים, אך היו גם דיונים בהם נותרו הקרואסונים והבורקסים.

בחודש האחרון הנושא נמצא בבחינה מתקדמת, שבעקבותיה אף יצאה הנחיה. אם ההצעה תתקבל ההחלטה תהיה רלוונטית לכל רמות הפיקוד של מבצעי הדיון. בנושא הופצה החודש אגרת ליחידות אגרת מיוחדת של אכ"א עם ההוראות, אך לאחר פניית חדשות 2 Online לצה"ל בנושא, יצאה אגרת נוספת בה נכתב כי מדובר בפיילוט שעדיין לא נכנס לפועל. 

ראש ענף משטר ומשמעת באגף כוח האדם, סגן-אלוף אורן אברהם, הבהיר כי לדיונים ניתן יהיה להכניס רק שתייה חמה וקלה. "ההנחיה תקפה לכלל היחידות בין אם המזון הוא צבאי ובין אם המזון מסופק על ידי ספק חיצוני. לא יוקצו לנושא זה משאבים או תקציבים", כתב למפקדים באגרת שהגיעה לידינו. 

הוא הדגיש כי מפקדי המסגרות יקבעו הוראת קבע ייעודית לנושא ויטמיעו את הנושא בכלל היחידות. הסיבות הן בין היתר תקציב וגם נראות של הדיונים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במסגרת עבודת מטה נבחן נושא שימוש בתקציב צבאי למזון וכיבוד בדיונים. מדובר בהנחיה שנמצאת בבחינה ואינה בתוקף".

מתן חצרוני
כתב חדשות 2 online
טלפון: 0505-969791
מייל: Matanh@ch2news.tv