אזרח ערבי-ישראלי בן 23 מג'לג'וליה חצה אתמול (שבת) את הגבול לסוריה באמצעות מצנח רחיפה - כך הותר היום לפרסום. על פי החשד, האיש תכנן זאת מראש על מנת לחבור לארגון המזוהה עם המדינה האסלאמית (דאע"ש), הפועל בשטח סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החריג התרחש אתמול בשעות הצהריים כשתצפיות של צה"ל זיהו אדם על מצנח רחיפה חוצה את הגבול. בעקבות המידע התאספו במהלך הלילה כוחות רבים, בהם של יחידות מיוחדות בניסיון לאתר אותו, מתוך חשש שמדובר באזרח ישראלי שנסחף למדינה העוינת שלא במתכוון.

כעבור שעות אחדות התבררה זהותו של האיש והתבססה ההבנה שמדובר באזרח ערבי-ישראלי שחצה את הגבול בכוונה תחילה. על פי החשד הצעיר ניסה ככל הנראה להצטרף לארגון "שוהאדה אל-ירמוכ" המזוהה עם פעילות דאע"ש. בשלב זה לא ידוע מה עלה בגורלו והאם הצליח במשימתו.

צוותי החיפוש, אמש (צילום: חדשות 2)
החיפושים אחר הצעיר, אתמול | צילום: חדשות 2

הצבא, המשטרה והשב"כ ממשיכים בחקירת נסיבות האירוע הביטחוני החמור, שגרם אתמול לתנועה ערה בגזרת הצפון וגם לשלל שמועות ברשתות החברתיות. מפלס המתח ירד משמעותית במערכת הביטחון מרגע שהתברר שלא מדובר באזרח תמים שעלול להיות בסכנת חטיפה.

לאורך כל שעות האירוע היו בצד הסורי שלל דיווחים, בעיקר באתרים המזוהים עם המורדים. על פי חלק מהטענות, ארגון הטרור "שוהאדה אל ירמוכ" שמונה כמה עשרות אנשים בלבד ויושב בשני כפרים מדרום ומצפון לקוניטריה הוא שמעורב בתקרית. הודעה רשמית לא יצאה ואיפול מורגש גם בתקשורת הסורית.

פאיק עודה, ראש מועצת ג'לג'וליה סיפר לחדשות 2 Online: "שמעתי את שמו של הצעיר מהתקשורת. אני מכיר את משפחתו אבל אני לא יודע אם יש להם דעות פוליטיות קיצוניות, הכל יכול להיות. אני לא יודע מה גרם לו לעבור לסוריה, כבר היו מקרים בעבר של תושבי ג'לג'וליה שרצו להצטרף לדאע"ש, אנחנו משתדלים למנוע זאת ולהסביר".

בהכנת הידיעה השתתפו מתן חצרוני וירון שניידר.