שעות ספורות לאחר שהותקפה על ידי צעירים פלסטינים שהשליכו לעברה אבנים סמוך לצומת בית סחור וניסו להוציא בכוח מהמכונית, סיפרה ריבי לב אוחיון בבית החולים על הטראומה שחוותה. "קמתי לבוקר שגרתי וקרה לי אירוע שיכול היה לשנות את החיים שלי", אמרה. "ראיתי את המוות בעיניים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"50 מטר לפני מחסום בית סחור ראיתי מן מחסום אנושי. עשרה חברה עמדו עת הכביש עם אבנים וברקע עשרה צעירים", תיארה אוחיון, תושבת תקוע בת 38. "ראיתי אחד מולי עם אבן גדולה וחשבתי שהוא הולך להרוג אותי. התלבטתי אם לנסוע ישר ולחצות אותם אבל הבנתי שהוא היה שובר לי את השמשה קדמית ופוגע לי בראש ולכן הסתובבתי לכיוון הבית".

רכב שנפגע מאבנים בגוש עציון (צילום: הצלה יו"ש - בית סחור)
מארב מתוכנן למכוניות ישראליות | צילום: הצלה יו"ש - בית סחור

"עשיתי פרסה, האוטו האט, קפצו על הרכב עשרה בחורים ושברו שמשות", המשיכה. "אחד מהם פתח את הדלת, ראיתי את המוות בעיניים. הוא התחיל לבעוט בי, גרם לי חבלות בזרוע, התחננתי על חיי, אמרתי 'בבקשה לא'. הוא הלך צעד אחורה והצלחתי לנעול את הדלת, להשלים את הפרסה ולנוס על נפשי".

אוחיון סיפרה שכשהבחינו התוקפים שפגעו בה, אחד מהם צעק "חלאס". "חשבתי שכולם הולכים להרוג אותי. חשבתי איך אצא מזה בחיים ואיך אוכל להציל את עצמי".

ארכיון (צילום: בטחון תקוע)
"התחננתי על חיי" | צילום: בטחון תקוע

בשלה הזה היא התקשרה למשטרה כשהיא נסערת ובוכה. "אמרו לי 'תעמדי בצד, יבוא אמבולנס', אבל החלטתי להמשיך הביתה", הסבירה.

אוחיון סיפרה כי בדרכה חזרה הבחינה בג'יפ של משמר הגבול שחלף על פניה מבלי לעצור, על אף שצפרה. "הוא המשיך לנסוע, הייתי עם שמשות שבורות והוא לא עצר", טענה.

יום של טרור: דקה אחר דקה