"זו הייתה האווירה בבסיס". ארכיון (צילום: רויטרס)
למצולמים אין קשר לידיעה | צילום: רויטרס

שבעה לוחמים מגדוד הנח"ל החרדי נעצרו באחרונה בחשד שהכו עצורים פלסטינים שנחשדו במעורבות בטרור. הפרקליטות הצבאית צפויה להגיש נגדם כתבי אישום מחר, בעוד עורכי דינם טוענים: "במקום לקבל גיבוי החיילים נמצאים במעצר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במרכז החקירה מקרה שבו נעצר חשוד במהלך פעילות מבצעית באזור ג'נין. על פי העדויות הוא נלקח לשירותים על ידי שלושה מהלוחמים, שם השתולל ואף הטיח את ראשו בקיר וברצפה מספר פעמים. לטענת החיילים הם נאלצו להפעיל כוח סביר על מנת לרסנו, בעוד במצ"ח מעריכים כי פעל באופן זה על מנת שהחיילים יפסיקו להכותו.

ארבעה לוחמים נוספים נעצרו בימים האחרונים בעקבות מעצרם של הלוחמים מהתקרית בג'נין. הם חשודים כי הכו חשודים פלסטינים בשורה של מקרים אחרים. אחד מהחשודים כבר שוחרר אתמול למעצר פתוח בבסיסו.

עו"ד חי הבר המייצג שניים מהחיילים מטעם ארגון חוננו מסר בתגובה: "מדובר בחקירה שהחלה לאחר שמחבל שנעצר על ידי כוחות הביטחון החליט להעליל על מספר לוחמים כי היכו אותו בזמן שישב עצור. כפי שעולה עד כה מסתבר כי אותו המחבל בזמן המעצר גרם לעצמו לחבלות ועל כך מעידים חיילים רבים ולא החשודים".

עו"ד אבי פינרסקי, ארכיון (צילום: מקס גון)
עו"ד אבי פינרסקי, ארכיון | צילום: מקס גון

עו"ד הבר תקף את רשויות הצבא שלטענתו לא מעניקות ללוחמים את חופש הפעולה הדרוש בעת הזו. עו"ד אבי פינרסקי המייצג מטעם חוננו את אחד הלוחמים הוסיף: "החשוד מכחיש את כל המיוחס לו, ובדיון הבא נבקש לשחררו מן המעצר".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מדובר באירוע חמור שאינו עולה בקנה אחד עם המצופה מלוחמי צה"ל. האירוע תוחקר על ידי מפקדי היחידה ונמצא כעת בחקירת מצ"ח".