הרכב שהותקף באבנים (צילום: שלומי ורמשטיין)
הרכב שהותקף באבנים | צילום: שלומי ורמשטיין

טרור האבנים ביהודה ושומרון נמשך - וגרם לתאונה נוספת: שישה בני אדם נפצעו היום (שישי) באורח קל בתאונה כשהיו בדרכם לירושלים. בין הנפגעים אוריה דגן, אשתו של ראש מועצת שומרון ששובת מול בית ראש הממשלה וגם שלושת ילדיהם. כל הפצועים טופלו ופונו במצב קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דגן וילדיה היו בדרכם לירושלים על מנת לעבור את השבת יחד עם בעלה יוסי, שנמצא כבר שבוע במאחל המחאה מול מעון ראש הממשלה. "קשה לראות את אשתך והילדים במצב כזה", אמר יוסי דגן בתגובה לאירוע. 

"החשש מאירוע כזה תמיד קיים בראש וכשזה קורה אתה אף פעם לא מוכן. האירוע הזה מחזק את התחושה שלי שפשוט אין ברירה. שהדרישה לביטחון מוצדקת יותר מאי פעם. טרור האבנים ועל אחת כמה וכמה פיגועי ירי ודקירה הם לא שגרה שאנחנו מוכנים להתרגל אליה". ממד"א נמסר כי 5 פצועים במצב קל, בהם שני ילדים, פונו במצב קל לבית החולים שערי צדק בירושלים.

הפגנות סוערות במגזר הערבי
המהומות בטייבה, היום | צילום:

מהומות וחסימת ציר בטייבה: 5 נעצרו

במקביל דווח על מהומות והפרות סדר ביו"ש וגם בעיר: ארבעה אנשי מג"ב וחיילים נפצעו קל בהפרות סדר בגזרה. בהפרת סדר בכפר עזון שבשומרון נגנב נשק מאחד החיילים, והכוחות פתחו בסריקה אחר חוטף הנשק שנמלט. לאחר כשעה אותר הנשק והוחזר לכוח.

הפרות סדר גלשו גם לעיר טייבה, שם חסמו רעולי פנים את כביש 444 והבעירו צמיגים: שני רעולי פנים נעצרו בחשד להשלכת בקבוקי תבערה ואבנים באזור וההתקהלות פוזרה. שלושה חשודים נוספים נעצרו לאחר שהשליכו בקבוק תבערה לעבר השוטרים: איש לא נפגע.

"מתחזקים את השקט מדי יום". רס"ב וענונו
שני מתפרעים בטייבה נעצרו | צילום:

"שעתה היפה של המשטרה"

ממלא מקום המפכ"ל, ניצב בנצי סאו, פרסם איגרת לשוטרי ושוטרות ישראל ושיבח אותם על תפקודם בימים הסוערים. "אנו נמצאים בעיצומה של תקופה מאתגרת, המאופיינת ברצף אירועי טרור", כתב סאו, "ימים אלו הם גם שעתה היפה של משטרת ישראל, המוכיחה שוב לאזרחי המדינה, שהיא מהווה את חומת המגן לביצור חוסנו וביטחונו של הציבור בישראל".

סאו הדגיש כי השוטרים "מונעים את הסלמת האירועים ומצילים חיים" וציין כי גם ראשי המדינה שיבחו בפניו את תפקוד השוטרים, המפקדים, הלוחמים והמתנדבים. "אני שולח מכאן ברכת החלמה מהירה לשוטרים והלוחמים, שנפצעו במהלך האירועים. נכונו לנו עוד מבחנים לא פשוטים, אך מהיכרותי את המשאב האנושי בו התברך הארגון, אני סמוך ובטוח שנוכל להם", סיכם.

שוטרי מג"ב בירושלים (צילום: רויטרס)
"השוטרים מונעים הסלמה" | צילום: רויטרס