ישראל תקפה? הנזק סמוך לנמה"ת
המבנה בדמשק לאחר שהותקף, היום | צילום:

צה"ל תקף בדמשק? כלי תקשורת בסוריה, המקורבים למשטר אסד, מדווחים שחיל האוויר הישראלי תקף היום (רביעי) מטרות סמוך לשדה התעופה בבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אף גורם ישראלי לא מוכן להתייחס לתקיפה, שבוצעה סמוך לנמל התעופה בדמשק. בסוריה קיימים גם דיווחים סותרים לפיהם המורדים הם אלה שביצעו את התקיפה מהקרקע.

בכלי תקשורת המקורב לנשיא הסורי הוצג תיעוד של הנזקים שנגרמו כתוצאה מהתקיפה. בתמונות נראים מבנים שנפגעו בהפצצה. "זה תיעוד הנזקים של תקיפה ציונית באזור הסמוך לנמל התעופה הבינלאומי של דמשק", נמסר בדיווח. "מקור סורי מוסמך מסר כי לא היו נפגעים". בעבר כבר היו תקיפות של מטרות בדמשק שיוחסו לישראל לפי דיווחים בכלי תקשורת זרים.

תיעוד המבנה שהותקף
תיעוד המבנה שהותקף | צילום:

לפני כשבועיים דיווחו גורמים מטעם האופוזיציה הסורית כי צה"ל תקף עמדות של חיזבאללה וצבא אסד בגבול סוריה ולבנון, דיווח שלאחריו לא התקבל כל אישור רשמי. אתרי האופוזיציה דיווחו כי התקיפה התרחשה באמצעות כלי טיס של חיל האוויר וכי העמדות שהותקפו היו באזור הר קלמון, סמוך ליישובים קטיפה וראס אל-עין באזור גבול לבנון.

ישראל עומדת מאחורי המתקפה?
ישראל עומדת מאחורי המתקפה? | צילום:

בחודש ספטמבר דווח כי כוחות צה"ל תקפו במרכז רמת הגולן הסורית בתגובה לזליגת הירי מהקרבות באזור לתוך שטח ישראל. "צה"ל רואה בצבא הסורי האחראי לנעשה בשטחו ולא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה", נמסר אז בהודעת דובר צה"ל.