תקרית חריגה נרשמה אתמול (רביעי) בחטיבת ביניים בשכונת סילוואן במזרח ירושלים, לאחר ששוטרים פרצו לתוך כיתה באמצע שיעור ו"שלפו" ממנה תלמיד בן 14 בחשד שיידה לעברם אבנים קודם לכן. האירוע יוצא הדופן תועד על ידי אחד התלמידים האחרים בכיתה ועורר תרעומת רבה בקרב הורים בבית הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החל לאחר שכוחות ביטחון שהוצבו במזרח ירושלים ספגו אבנים שיידו לעברם מספר ילדים ונערים. הכוחות ניהלו מרדף אחר המיידים וזיהו את אחד מהם בורח לתוך בית הספר "ראס אל עמוד". השוטרים ולוחמי משמר הגבול נכנסו למבנה, פנו אל המנהל וביחד איתו עברו מכיתה לכיתה בחיפושיהם אחר הנער החשוד.

לאחר שהוצא מהכיתה נחקר התלמיד סמוך לבית הספר והכחיש את המיוחס לו. לבסוף נאלצו השוטרים לשחרר אותו לאחר שלא הצליחו לזהות אותו בוודאות.

שוטרים ולוחמים בכיתה
שוטרים ולוחמים בכיתה | צילום:

הורים לתלמידים טוענים שלא מדובר בפעם הראשונה שבה שוטרים נכנסים לתוך כיתות לימוד וכי הדבר מעורר חרדות בקרב התלמידים ומגביר את העוינות. "אנו דורשים מהממשלה להסיר את מחסומי הבטון ולהסיג את המשטרה והצבא מבתי הספר בירושלים המזרחית", נמסר מפדרציית ההורים לתלמידי בתי הספר במזרח ירושלים. לדבריהם, מנהל בית הספר זומן לאחר התקרית לחקירת שב"כ. כמו כן טוענים ההורים כי אתמול נעצר תלמיד בן 10 מול בית ספרו בשכונת א-טור.

"ביצוע מעצר של תלמיד באמצע היום לעיני חבריו לספסל הלימודים הינו מהלך כוחני ומיותר, המטיל אימה וזורע ייאוש", נמסר מעמותת "עיר עמים" בעקבות התקרית. "מדובר בפגיעה בעשרות בני נוער שלא חשודים בדבר ואירוע כזה רק מגביר חשדנות, שנאה ופוגע בסיכוי להרגעת הרוחות בעיר".

במשטרת ירושלים הדגישו כי נאלצו לנקוט בצעד החריג מאחר שזהותו של הילד לא הייתה ידועה להם והיו חייבים לזהות אותו פיזית. במשטרה הוסיפו כי לא הייתה כל אפשרות אחרת לאתר ולתפוס את החשוד וכי יידוי אבנים הפך לתופעה ש"בנסיבות המצערות של המציאות היום מחייבת גם נקיטת צעדים חריגים מהסוג הזה".

לפני שבועיים: חיילים בכיתה בחברון

בסוף חודש אוקטובר האחרון תועד כוח צה"ל, שספג מטר אבנים, נכנס לבית ספר יסודי באזור בחברון בכדי לאתר את המיידים וסורק את הכיתות.

הכוח שספג אבנים עסק באבטחת צירים באזור ואדי נסארי הסמוך לחברון. הלוחמים נכנסו לבית הספר ועברו בין הכיתות והתלמידים, ככל הנראה בני 7-8, בניסיון למצוא את החשודים במעשה. הפלסטינים הפיצו את התיעוד בכלי תקשורת ברחבי העולם.