תקיפה לילית בדמשק?
ארכיון | צילום:

חזית הצפון מתחממת? כמעט שבוע לאחר חיסולו של המחבל סמיר קונטאר בדמשק, וימים ספורים אחרי ירי הרקטות לצפון, הגיעה תגובה - על פי פרסומים זרים: כלי תקשורת ערביים דיווחו כי חיל האוויר תקף לפחות שבע מטרות של ארגון הטרור באזור הרי הקלמון בסוריה. לא דווח עד כה על היקף הפגיעות. בכלי תקשורת סוריים פורסם, מנגד, כי בחיזבאללה מכחישים כי בסיסיהם הופצצו. בצה"ל סירבו להתייחס לנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בטרם התפרסמו הדיווחים בכלי תקשורת ערביים, שצוטטו בהרחבה ברשתות החברתיות, פרסם צה"ל הודעה לפיה "בשעות הקרובות יתכן וישמעו קולות נפץ באזור הגליל העליון. מדובר בפיצוצים יזומים ומבוקרים שתוכננו מראש ולא באירוע ביטחוני".

רק לאחרונה העבירה ישראל מסר לחיזבאללה לפיו על הארגון להימנע מפעולת נקמה - כך אמר הבוקר (שבת) גורם דיפלומטי אירופי לעיתון "אל קבס" המתפרסם בכוויית.

לפי הדיווחים, הגורם הדיפלומטי העביר לחיזבאללה אזהרה האומרת כי פעולה נגד ישראל עלולה להוביל למהלך נרחב נגד הארגון - אפילו בדמות מלחמה כוללת באזור. הגורם הבהיר כי ישראל אף אינה חוששת מכניסה לשטחי סוריה ולבנון, בעקבות ירי הרקטות שנפלו במרחב נהריה בשטחים פתוחים.

האזהרה הישראלית מגיעה לאחר נאומו של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ביום שני האחרון, שבו איים להגיב על חיסול קונטאר "בדרך ובזמן שנבחר". "סמיר קונטאר הוא אחד מאיתנו וזכותנו להגיב על חיסולו בכל דרך שנראה לנכון", אמר נסראללה. "בעזרת אללה - אנו נממש את הזכות הזאת".

נסראללה.
הוזהר. נסראללה | צילום: רויטרס, חדשות

קונטאר חוסל ביום ראשון לפנות בוקר, אז פגעו טילים בבניין ברובע ג'רמאנה בדמשק וגרמו למותם שלו ושל מספר בני אדם נוספים. לפי דיווחים בכלי תקשורת בסוריה, שני מטוסי קרב של חיל האוויר הישראלי שיגרו ארבעה טילים מונחים מטווח רחוק שפגעו בבניין והרסו אותו כליל. עוד דווח כי קונטאר חוסל בשעה שתכנן סדרת פיגועים נגד ישראל.