המפגעים נשלחו למאסר עולם
4 ילדים נותרו יתומים | צילום:

איתם ונעמה הנקין, שנרצחו אמש למוות ליד היישוב איתמר בשומרון, יובאו הבוקר (שישי) למנוחות בשעה 11:00 בבית ההספד הר המנוחות בירושלים. בכל רחבי יהודה ושומרון נמשכות סריקות כוחות הביטחון אחר חשודים בפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש סמוך לשעה 21:00, נרצחו ביריות בני הזוג, בשנות ה-30 לחייהם, מירי של רכב חולף. כוחות רפואה של צה"ל שהוזעקו למקום ביצעו בזוג, תושבי היישוב נריה, פעולות מצילות חיים אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותם במקום. ברכב ישבו גם ארבעת ילדיהם בני 4 חודשים, 4, 7 ו-9, שחולצו ללא פגע.

בני המשפחה נפגעו ככל הנראה על ידי מחבלים בשעה שנסעו עם רכבם באזור שבין אלון מורה לאיתמר, סמוך לכפר בית פוריק. המחבלים ירו לעבר הרכב ולאחר מכן אף ביצעו וידוא הריגה בשני ההורים שישבו במושב הקדמי. עוד עולה מהבדיקה כי ככל הנראה המחבלים לא הבחינו בילדים שישנו בספסל האחורי ולכן ברחו מהמקום מיד לאחר מות ההורים.

כוחות גדולים ממשיכים בחיפושים אחר היורים
כוחות גדולים מבצעים סריקות אחר היורים | צילום: זק"א

דובר נריה יוסי דרמר אמר הבוקר כי למרות האירוע הקשה, "אנחנו ממשיכים כי חייבים להמשיך. באנו לפה כי חשבנו שצריך לגור פה, ולא ניתן למחבלים לנצח אותנו. אנחנו אוגרים כוחות וממשיכים הלאה".

צה"ל החל בסריקות אחר היורים וכחלק מהמאמצים אזור מזרח שכם הוגדר שטח צבאי סגור וצירים רבים נחסמו. כמו כן ארבעה גדודי צה"ל הוקפצו לאזור בעקבות הרצח וכוחות גדולים של צה"ל הטילו סגר על הכפרים בית פוריק ועוורתא הסמוכים לזירת הפיגוע. גדודי "עבד אל קאדר אל חוסייני" לקחו אחריות לפיגוע.

רכבם של בני הזוג לאחר הירי
רכבם של בני הזוג לאחר הירי | צילום: הצלה איו"שראש הממשלה בנימין נתניהו, השוהה בניו יורק לרגל העצרת הכללית של האו"ם ועודכן בפרטי האירוע, הטיל את האחריות על ההסתה של הצד הפלסטיני. "זהו יום קשה למדינת ישראל", אמר נתניהו. "אנחנו עדים למעשה רצח אכזרי במיוחד ומזעזע שבו נרצחו זוג הורים ונותרו ארבעה יתומים קטנים והלב של כולנו עם הילדים והמשפחה. הרוצחים ידעו שהם רוצחים אבא ואמא - הילדים היו שם. שוב הוכח שההסתה הפלסטינית הפרועה מביאה למעשי טרור ורצח כמו זה שראינו הערב".

"יש לכם ביטוח חיים?"

שעות ספורות לאחר הרצח פרצו עימותים בין מתנחלים ופלסטינים במספר מוקדים ביהודה ושומרון. בנריה, מקום מגוריהם של בני משפחת הנקין, יצאו מספר תושבים להפגנה וקראו "דם יהודים אינו הפקר". ראש הממשלה הודיע כי בכוונתו לשוחח עם שר הביטחון, הרמטכ"ל וראש השב"כ, על הצעדים שיש לנקוט בעקבות הפיגוע. "נפעל לא רק כדי לתפוס את הרוצחים, אלא גם כדי להגביר את הביטחון לכל אזרחי ישראל", הוסיף.בשלב זה קיים חשש שבעקבות הרצח יפרצו עימותים נוספים בין אזרחים יהודים ופלסטינים בשטחי יהודה ושומרון. ציר 60 נחסם מצומת קריית ארבע לאחר שמתנחלים צעדו בכביש במחאה על הרצח. גם באזור ההתנחלות אבני חפץ דווח על הצתות והפרות סדר מצד מתנחלים. עוד דווח על מכונית פלסטינית שהוצתה סמוך להר ברכה.

לפני כשנה וחצי פרסמה נעמה הנקין פוסט בפייסבוק, בו העלתה תהיות ביחס לביטוח חיים וירושה לנוכח אירועים ביטחוניים שהתרחשו באותה עת. היום, לאחר הפיגוע בו איבדה את חייה, הפוסט מקבל משמעות מצמררת. "יש לכן ביטוח חיים? (לא של משכנתא)", כתבה הנקין בתחילת הפוסט בקבוצת "אמהות לילדים ופעוטות".

הפוסט שפרסמה נעמה בפייסבוק
הפוסט שפרסמה נעמה בפייסבוק | צילום: פיסבוק"ושאלה למתקדמים: כתבתן צוואה? או מסמך פחות פורמלי שמגדיר מה קורה עם הילדים חס וחלילה...?", היא הוסיפה בפוסט, לאחר ששורת אירועים בטחוניים באזור העלו בה חששות. "יש לנו ביטוח חיים של המשכנתא בלבד. ולא כתבנו צוואה, בעלי סירב בתוקף, אבל אני כן במחשבות על ניסוח מסמך, אולי פחות רשמי ולא עם הכותרת צוואה".