ארכיון (צילום: דוברות הר חברון)
זירת האירוע, היום | צילום: דוברות הר חברון

גל הטרור נמשך: מחבל פלסטיני חמוש בסכין תקף הבוקר (שלישי) קצין צה"ל באזור דרום הר חברון וגרם לפציעתו הקלה. המחבל נוטרל על ידי החיילים שהיו במקום כחלק מסיור רגלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בסיור שערך כוח של צה"ל בסמוך לדרך הראשית המובילה לכפר בית עווא, זאת כחלק מפעולות האבטחה השגרתיות המבוצעות מדי יום באזור. בשלב כלשהו במהלך הסיור התקרב לעבר החיילים צעיר פלסטיני חמוש בסכין בריצה. הוא הצליח לדקור את אחד החיילים בטרם נורה על ידי הכוח וחוסל.

תמונת ארכיון (צילום: דוברות הר חברון, חדשות)
חייל נפצע קל | צילום: דוברות הר חברון, חדשות

הלוחמים ביצעו סריקה בשטח על מנת לוודא כי מדובר במפגע בודד ומחינת צה"ל האירוע הסתיים. החייל טופל בשטח לאחר שנפגע בפניו על ידי גורמי הרפואה של צה"ל. מבדיקת כוחות הביטחון עולה כי המפגע הוא עודיי מסאלמה, צעיר בן 24 מבית אלעווה.

55 תיקים נפתחו בחשד להסתה ברשת

ממלא מקום המפכ"ל בנצי סאו אמר היום בתדרוך לעיתונאים כי בימים האחרונים חלה ירידה משמעותית במקרי יידוי האבנים והפרות הסדר וכי גם במגזר הערבי נשמר השקט היחסי.

סאו אף עדכן כי בתחילת השבוע גויסו שלוש פלוגות נוספות של משמר הגבול, בנוסף לחיילי צה"ל שנוספו לכוחות בשטח.

סאו, ארכיון (צילום: פלאש 90 , קובי גדעון)
ירידה במקרי הפרות הסדר. סאו | צילום: פלאש 90 , קובי גדעון

סאו התייחס גם להסתה הפלסטינית ברשת האינטרנט. "נכנסנו באופן חריג לרשתות החברתיות כדי לנטר התבטאויות שיש בהן הסתה ולזהות כאלה שמבקשים לבצע רצח ולהיות שהידים", אמר סאו, והוסיף כי במשטרה נפתחו 55 תיקים של חשד להסתה.

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם.