החייל החרדי שחיסל את המחבל מירושלים משחזר: אמש (ראשון) נפצעו שלושה בני אדם בפיגוע משולב בירושלים, וחייל חרדי מגדוד "נצח יהודה" שהיה על אוטובוס סמוך הגיב במהרה וחיסל את המחבל לפני שיפגע באזרחים נוספים. לאחר האירוע, סיפר הלוחם שהוא התקרב למחבל כמה שיותר קרוב כדי לא לפגוע באזרחים - וגם ציין את מזג האוויר שלדבריו גרם לו לשחרר את הניצרה רק לאחר מספר שניות כיוון שאצבעותיו קפאו מהקור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הבחנתי במחבל כשהייתי על האוטובוס, ראיתי את המחבל רץ, יצאתי מהאוטובוס ודרכתי את הנשק", הסביר. "התקרבתי למחבל כמה שיותר קרוב כדי לא לפגוע באזרחים, ולקחו לי כמה שניות לשחרר את הנצרה כי קפאו לי האצבעות מהקור. אני שמח שיצא לי להיות חלק מהאירוע הזה".

זירת הפיגוע בירושלים (צילום: מדברים תקשורת)
זירת הפיגוע בירושלים, אמש | צילום: מדברים תקשורת

חבריו של החייל מספרים שהוא גאה בשירות שלו ושמח על ההזדמנות שהייתה לו להגן על אזרחים. לאחר האירוע הוא קיבל טלפונים מהמפקדים שבירכו אותו ומחבריו שהתגאו בו. בשבוע שעבר נפצעו שלושה חיילים מהיחידה באורח קל בפיגוע.

בפיגוע שאירע אמש דרס ודקר מחבל פלסטיני, תושב צפון ירושלים בן 21, ופצע שלושה בני אדם ברחוב ירמיהו בירושלים: הוא דרס שני צעירים הולכי רגל ולאחר מכן יצא מרכבו כשהוא חמוש בסכין והחל לרוץ ברחוב.

החייל שירה במחבל ומנכ"ל זק"א (צילום: חדשות 2)
החייל שירה במחבל ומנכ"ל זק"א | צילום: חדשות 2

במהלך ריצתו הבחין בניידת משטרה, דקר את הנהג והחל להימלט - עד שנורה על ידי אנשי כוחות הביטחון, בהם החייל החרדי. צוותי מגן דוד אדום שהוזעקו למקום העניקו לפצועים טיפול ראשוני בשטח ופינו אותם להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק בעיר.