"נכה בטרור ביד ברזל". יעלון (צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון)
"נכה בטרור ביד ברזל". יעלון | צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ייפגש היום (שלישי) בוושינגטון עם מזכיר ההגנה האמריקני אשטון קרטר כדי לדון, בין היתר, בחבילת הפיצויים הביטחונית שתקבל ישראל מארה"ב בעקבות חתימת הסכם הגרעין עם אירן. "נדון בהמשך חיזוק עוצמתו ויכולתו של צה"ל", אמר יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יעלון נשא דברים באירוע לציון 20 שנה לרצח רבין בשגרירות ישראל בוושינגטון ואמר: "נדון באופן שבו נוכל להמשיך ולשמור על יתרון איכותי משמעותי, לנוכח האיומים על ביטחונה של מדינת ישראל הקיימים והמתפתחים באזורנו". עלותה הכללית של חבילת הפיצויים האמריקנית שתקבל ישראל עדיין לא סוכמה.

שר הביטחון התייחס גם לגל הטרור ואמר: "לא נסבול את הניסיונות לשבש את חיינו, ונדע לגדוע את כוונות הזדון של דורשי רעתנו. נפעל ביד ברזל נגד הטרור הזה ונכה בו, כי אין לנו ברירה אחרת. נעשה זאת בנחישות, אך גם באחריות ובשיקול דעת, בהתאם לערכינו ועל פי סטנדרטים מוסריים שמדינות מעטות עומדות בהם".

בהתייחסו לרצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין אמר יעלון כי "רעידת האדמה הזו, שפקדה את ישראל בשבת השחורה, ה-4 בנובמבר 1995, מחייבת אותנו להקפיד על ערכינו ולהיאבק למענם, כי הם התוחלת להמשך קיומנו כעם וכאומה. עלינו להיאבק בחרמה באלימות ובגזענות, ולזכור כי יש לשמור על שלטון החוק ולא להתפשר על כך. לא לחצות את גבולות הוויכוח הפוליטי התקין אל מחוזות של הסתה והרמת יד".