נמשכת חקירת "חתונת השנאה", שבה נראו פעילי ימין קיצוני כשהם רוקדים עם כלי נשק שלופים ודוקרים את תמונת הפעוט עלי דוואבשה: בחינת התיעוד מהאירוע העלתה כי בין המשתתפים בריקודים גם חיילים בצה"ל, ששמותיהם ידועים למערכת הביטחון. עוד עולה כי חייל צה"ל שלא השתתף בריקודים נתן את נשקו לאדם אחר שהניף אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתוך כך התייחס הערב (שישי) בריאיון ל"אולפן שישי" ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון לטענות על כך שהחשודים בביצוע רצח משפחת דוואבשה בכפר דומא עוברים עינויים. "מדובר פה גם בטרור וגם בפצצה מתקתקת - שני התנאים שנדרשים על פי החלטת בג"ץ כדי להשתמש בהיתרים מיוחדים", אמר.

גילון הבהיר כי מדובר בהיתרים "מבוקרים מאוד" ושכל שימוש בהיתר כזה עבר אישור של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. "זה מוצדק לחלוטין משום שמדובר במחתרת ששמה לה למטרה להרוס את מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית", הוסיף גילון.

"אנחנו נמצאים כעת בימים שגרועים פי כמה מהתקופה שלפני רצח רבין", הוסיף גילון. "צריך להוציא מהלקסיקון את המונח 'עשבים שוטים'. מדובר בצעירים שגדלו בערוגות המטופחות של המתנחלים הקיצוניים. הם באים מבתים נורמטיביים והם מחתרת על פי כל הגדרה מקצועית".

נופפו בתמונת הפעוט שנרצח (צילום: חדשות 2)
הצתת תמונתו של עלי דוואבשה | צילום: חדשות 2

עשרות חוגגים ייחקרו

אתמול פורסם בחדשות 2 כי בשבוע הבא מתכוונים חוקרי מחוז ש"י במשטרה לזמן קרוב ל-30 חשודים מבין המשתתפים בחתונה.  שזכתה לכינוי "חתונת השנאה". בתוך כך פורסם הערב (חמישי) במהדורה המרכזית תיעוד חדש שמספק הצצה מפורטת מקרוב לחגיגה המעוותת שבה לקחו חלק כמה עשרות קיצונים.

תיעוד החתונה הגיע לידי מערכת הביטחון כבר לפני כשבועיים, אך החקירה עלתה מדרגה שלשום לאחר שהפרקליטות אישרה למשטרה לחקור גם חשד להסתה לאלימות. כל מי שתועד כשהוא מחזיק את תמונת דוואבשה או כלי נשק ייחקר בחשד להסתה לאלימות וחלקם אף בהחזקת נשק ללא רישיון.

אנשים נופפו בנשקים. חתונת השנאה (צילום: חדשות)
רוקדים עם נשקים בחתונה | צילום: חדשות

כמו כן ייחקרו אורחים נוספים בחתונה, חלקם מוכרים למערכת הביטחון, בחשד שהפרו צווי הרחקה, מעצרי בית או צווי הגבלה ליליים וכן בחשד שנאסר עליהם להיפגש עם נוכחים אחרים באירוע, המזוהים כחברים בהתארגנות לא חוקית.