פרסום ראשון: הצעירה הפלסטינית שנחשדה כמחבלת בתחנה המרכזית בעפולה אינה מחבלת ולא הייתה לה שום כוונה לבצע פיגוע נגד חיילים במקום - כך קבעה היום (רביעי) הפרקליטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קביעת הפרקליטות מסתמכת על חוות הדעת של השב"כ. ממצאי החקירה מעלים כי מדובר בצעירה מעורערת בנפשה שניסתה לשים קץ לחייה, כפי שעשתה מספר פעמים בעבר. על פי החקירה, ניסיון ההתאבדות הזה היה מתוחכם מהרגיל, תוך שהיא מתחזה למחבלת.

הצעירה לקחה סכין מביתה, נכנסה לתחנה המרכזית, עמדה ליד צעיר חרדי ולא עשתה לו דבר אף על פי שהייתה יכולה לדקור אותו ללא בעיה. אלא שהיא המשיכה להתקדם לעבר החיילים ושוטרי משמר הגבול וצעקה לעברם "טרוריסטים" בתקווה שאלו יירו בה ויביאו למותה. כוחות הביטחון אכן הגיבו בירי לכיוון רגליה ופצעו אותה בינוני.

לפיכך קבעו בפרקליטות שאין שום סיבה להגיש נגדה כתב אישום על רקע לאומני, ומחר יסתיים מעצרה. עם זאת, בימים הקרובים ואולי כבר מחר יוגש נגדה כתב אישום פלילי שיכלול עבירה פלילית אחת קלה יחסית. כמו כן, הוחלט שלא יינקטו הליכים נגד השוטרים והמאבטח שירו לעברה לאחר שהובן כי הם פעלו כראוי כשחשדו בה שהיא מחבלת.

בתיעוד שהגיע ממצלמות האבטחה בתחנה המרכזית בעפולה ניתן לראות את הצעירה נכנסת ללב התחנה סמוך לשעה 13:30 לפני כשלושה שבועות, ומתקדמת לעבר חייל שהיה במקום כשהיא שולפת סכין. גורמים המעורבים בחקירה ובהחלטה המשפטית מבהירים כי גם במקרה הזה ניתן היה להסתפק בירי הראשון שנטרל את האישה, ולאחריו כבר היה ברור מעל כל ספק שלא נשקפת ממנה שום סכנה.