סגירת מעגל בפשיטה דרמטית על בית חולים: מחבל שביצע פיגוע דקירה בגוש עציון לפני כשבועיים, בו נפצע קשה אזרח ישראלי, נעצר הלילה (בין רביעי לחמישי) בפעילות מורכבת של מסתערבים בחברון. לוחמים שהתחפשו לבני משפחה פלסטינית שהובילו "יולדת" במסדרונות בית החולים "אלהלי" בעיר שלפו את המבוקש ממיטתו ועצרו אותו. מהשב"כ נמסר כי במהלך המבצע נורה ונפגע בן דודו של המפגע שתקף את הכוח, ולפי דיווחים פלסטיניים הוא נהרג לאחר שהתנגד למעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר במבצע משולב בו לקחו חלק לוחמי שב"כ, לוחמי ימ"מ ולוחמי צה"ל. בסרטון ממצלמות בית החולים נראים הלוחמים כשהם מחופשים לערבים ומובילים אישה על כסא גלגלים במסדרונות בית החולים. בשלב מסוים הם שולפים את הנשקים, נכנסים לחדרו של המחבל ולוקחים אותו עמם, כשהוא מובל בכסא גלגלים.

המחבל בבית החולים שערי צדק (צילום: ללא קרדיט)
המחבל בבית החולים שערי צדק | צילום: ללא קרדיט
כתמי הדם בבית החולים בחברון (צילום: סוכנות הידיעות מען)
כתמי הדם בבית החולים בחברון | צילום: סוכנות הידיעות מען

בסביבתו של המחבל, עזאם עזאת שעבאן שלאלדה בן ה-20, פחדו מתסריט כזה של חטיפה על ידי כוחות הביטחון, ולכן בן דודו אבטח אותו בבית החולים. במהלך המבצע נורה בן הדוד בידי הלוחמים ולפי הפלסטינים נהרג מהירי.

זמן קצר לאחר הפשיטה פורסמה תמונתו של המחבל מאושפז בבית החולים שערי צדק בירושלים, אליו פונה לאחר המעצר.

ארכיון (צילום: ללא קרדיט)
הלוחמים בבית החולים | צילום: ללא קרדיט

מדובר במחבל שעל פי החשד ביצע את פיגוע הדקירה סמוך ליישוב מיצד ב-25 באוקטובר, במהלכו נפצע אזרח ישראלי באורח קשה. במהלך הפיגוע נורה המחבל בידי האזרח אך הצליח לברוח מהזירה. בהמשך זוהה המפגע כעזאם עזאת שעבאן שלאלדה בן ה-20, תושב סעיר ובן למשפחת פעילי חמאס. לאחר פציעתו הוברח המחבל לטיפול רפואי בבית החולים "אלהלי" בחברון.

גוש עציון (צילום: מד"א)
המחבל דקר ונמלט. זירת הפיגוע | צילום: מד"א

גורמי הביטחון בישראל הודיעו כי אדם אחד נורה ונפצע במהלך הפשיטה. סוכנות הידיעות "מען" דיווחה כי עבדאללה עזאם אל שלאלדה, בן דודו בן ה-28 של המחבל ששמר על מיטתו בבית החולים, נהרג בפשיטה.

לוחמי צה"ל. ארכיון (צילום: רויטרס)
פשיטה בחברון, ארכיון | צילום: רויטרס
ישראלי נפצע קשה בפיגוע (צילום: מד"א)
ישראלי נפצע קשה בפיגוע | צילום: מד"א

לפני כשבועיים שלאלדה ביצע פיגוע דקירה שהחל ביידוי אבנים. שלאלדה זרק אבנים לעבר רכב בו נהג אזרח ישראלי בכניסה ליישוב מיצד. לאחר שהנהג יצא מרכבו בעקבות השלכת האבנים, שלאלדה דקר אותו בפלג גופו העליון. הנהג שנפגע ביצע ככל הנראה ירי לעבר הדוקר שהצליח להימלט מהמקום.