לירן חג'בי, ארכיון (צילום: חדשות 2)
ביקש להאריך את חופשתו | צילום: חדשות 2

סגן אלוף לירן חג'בי, מפקד גדוד "צבר", פנה היום (שני) לאלוף פיקוד הדרום בבקשה להאריך את חופשתו עד לתום החקירה נגדו - כך הודיע הסנגור הצבאי הראשי. חג'בי חשוד בהטרדה מינית ובביצוע מעשה מגונה כלפי שתי חיילות ששירתו תחת פיקודו וכן בהדחת חייל לעדות שקר ושיבוש הליכי משפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו תקווה כי החקירה תסתיים במהרה וניתן יהיה לבחון את הראיות שייאספו", אמר הסנגור הצבאי, אלוף משנה אשר הלפרין. "עד אז ראוי לנהוג באיפוק ולהימנע מחריצת דין על בסיס שמועות שאין מאחוריהן דבר".  

אמש פורסם בחדשות 2 כי על פי ההערכות יודח חג'בי מתפקידו. לעומתו, מפקד חטיבת גבעתי, אלוף משנה עופר וינטר, לא יועמד לדין בפרשה לאחר שלא עלו ממצאים בעייתיים בעניינו.

כבר מכיר את השטח. יעלון ומח"ט גבעתי (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של משה יעלון)
"הדברים מעוררים דאגה". יעלון ווינטר | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של משה יעלון

יעלון: "המג"ד יצא לחופשה ולא במקרה"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס אתמול בבוקר לחקירה הנערכת בחטיבת גבעתי ולחשדות נגד מפקד הגדוד. יעלון אמר כי יציאתו לחופשה של חג'בי בעקבות החשדות נגדו לא הייתה מפתיעה: "נחקרת ההתנהלות של המג"ד, שיצא לחופשה וכנראה לא במקרה".

יעלון שוחח עם כתבים בסיום אירוע השקת תכנית סייבר לאומית לתלמידים במכללה האקדמית להנדסה על שם סמי שמעון בבאר שבע ואמר כי "מה שעולה כעת מתוך האירועים בחטיבת גבעתי בהחלט מעורר אצלי דאגה. הדברים מעוררים דאגה גם אצל הרמטכ"ל. הנושא הזה מתברר בחקירה של המשטרה הצבאית החוקרת ובצינורות פיקודיים".

יעלון רמז כי ייתכן שגורמי פיקוד בחטיבה ידעו על המתרחש בתוך הגדוד. "כחלק מהחקירה נבדק אופן הדיווח על האירועים, חשיפתם או האם היה טאטוא של העניין מתחת לשטיח", אמר שר הביטחון, שגם הגיב לחקירתו באזהרה של מפקד החטיבה אל"מ עופר וינטר. "מהבחינה הזאת נבחנת גם התנהלותו של המח"ט, שמא הוא ידע או לא ידע על הנעשה. אני מציע להשלים את החקירה ונדע לנקוט בצעדים הנכונים. האירוע יוצא מהכלל בצה"ל וכך הוא גם מטופל".