הדמייה של מערכת ההפעלה (צילום: אלביט מערכות)
הדמייה של מערכת ההפעלה | צילום: אלביט מערכות

אלביט מערכות הודיעה היום (שני) כי זכתה בחוזה לאספקת מערכות הגנה מבוססות לייזר למטוסי אירבאס A400M החדשים של חיל האוויר הגרמני, הלופטוואפה. מדובר בלקוח הגדול ביותר של המטוס החדש, המכונה אטלס - מטוס מטען לטווח בינוני שמתחרה בדור החדש של מטוסי ההרקולס האמריקנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המערכת, שנקראת J-MUSIC, מיועדת להגנה על מטוסים גדולים, צבאיים ומסחריים, מפני טילי כתף קרקע-אוויר נישאים. אלביט מערכות השלימה סדרת ניסויים נרחבת למערכת ה-J-MUSIC וכבר סיפקה מערכות למספר לקוחות שיציידו בהן מגוון של מטוסים.

בצלאל מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות אמר היום: "אנו גאים בחוזה ראשוני זה עבור תכנית הגנת מטוסי ה-A400M של חיל האוויר הגרמני. מערכות ה-DIRCM שלנו מעניקות הגנה אפקטיבית מפני האיום ההולך וגובר של טילי כתף, ואנו מאמינים כי לקוחות נוספים יבואו בעקבותיהם ויבחרו במערכות שלנו כפתרון המועדף שלהם".

מערכת ה-C-MUSIC, מערכת נוספת של אלביט מערכות, פותחה עבור התכנית הלאומית של מדינת ישראל להגנה על צי המטוסים האזרחיים הגדולים בישראל. איום טילי הכתף המופעלים נגד כלי טיס התגבר מאז התמוטטות ברית המועצות, אז כלי נשק סובייטים רבים וטילי כתף בתוכם התפזרו ברחבי העולם. בישראל מדובר בחשש של ממש, ולכן המדינה פועלת למגן את כל המטוסים הישראליים במערכות הגנה למרות התנגדות חלק מרשויות התעופה באירופה.