פלסטינאי חוצה מנהרה בעזה (צילום: חדשות 2)
דיווח: חמאס משקם את מערך המנהרות | צילום: חדשות 2

ארבעה חודשים אחרי "צוק איתן" - חמאס שב להתעצם: מקורות פלסטינים אומרים כי בארגון חמאס החלו בשיקום מערך המנהרות ההתקפיות שהותקף על ידי צה"ל במערכה האחרונה - כך דווח ב"קול ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהדיווח עולה כי מדובר בשיקום המנהרות ההרוסות ולא בחפירת מנהרות חדשות וכי לאחרונה החלו לזלוג חומרי בנייה ומלט המיועדים לשיקום רצועת עזה - לידי ארגון חמאס. עם זאת מדגישים הגורמים כי מרבית חומרי הבנייה מגיעים ליעדם, כלומר לשיקום תשתיות ומבנים אזרחיים שנהרסו במהלך המבצע.

הדיווח על שיקום מערך המנהרות ההתקפיות מצטרף לדיווחים על כך שחמאס הגביר את הניסויים בירי רקטות לעבר הים, כחלק מהמאמץ לשקם גם את מערך הרקטות שנפגע במבצע. במקביל ממשיכים בחמאס גם בייצור הרקטות ובהברחת אמצעי לחימה באמצעות עשרות מנהרות הברחה בציר פילדלפי.

בתחילת השבוע הוזנקו מטוסי קרב לאזור גדר הגבול עם עזה לאחר שבמהלך תהלוכה שערך ארגון הטרור לציון יום השנה ה-27 לייסודו בוצעה טיסת ראווה של כלי טיס בלתי מאויש. במהלך המצעד הציגו אנשי חמאס גם מל"ט צבאי ישראלי, שלטענתם נפל לידי הארגון במהלך העימות בקיץ האחרון.

בשבוע שעבר פרסם חמאס תיעוד חדירה של אנשי הארגון דרך מנהרה לשטח ישראל באזור עין השלושה. באירוע המדובר, שהתרחש ב-19 ביולי, ארבו המחבלים שחדרו לשטח ישראל לסיור של צה"ל ופתחו בירי שממנו נהרגו קצין המילואים רב-סרן (במיל') אמוץ גרינברג ז"ל, בן 45 מהוד השרון, וסמל אדר ברסנו ז"ל, בן 20 מנהריה. הסרטון נחשף יומיים לאחר שכלי תקשורת ערביים שידרו מצגת סודית מאירוע חדירת המחבלים בחוף זיקים - שדלפה מצה"ל.