נפרד. איזנקוט (צילום: פלאש 90, חדשות)
הרמטכ"ל הבא - איזנקוט | צילום: פלאש 90, חדשות

כשבועיים לאחר ששר הביטחון משה (בוגי) יעלון וראש הממשלה בנימין נתניהו החליטו למנות את האלוף גדי איזנקוט לתפקיד הרמטכ"ל - גם ועדת טירקל מאשרת היום (רביעי) את מינויו, דבר שצפו לסלול את דרכו לתפקיד הנחשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כבר ביום ראשון יובא מינויו של איזנקוט לאישור הממשלה, לאחר שהוועדה המייעצת לעניין מינויים ותפקידים בכירים, בראשות שופט בית המשפט העליון (בדימוס) יעקב טירקל אישרה את מועמדותו לתפקיד ראש המטה הכללי של צה"ל.

כחלק מהבדיקה שערכו חברי ועדת טירקל, הם נפגשו בשבוע האחרון עם איזנקוט, עם ראש הממשלה, עם שר הביטחון ועם הרמטכ"ל. בתום הבדיקה החליטו אנשי הוועדה כי אין כל מניעה שאיזנקוט ימונה לתפקיד הבכיר.

הוועדה דנה בין השאר בחלקו המינורי של איזנקוט בפרשת הרפז, משום שידע על קיום "מסמך הרפז" מעורר המחלוקת ולא דיווח על כך. עם זאת לא היה לו כל חלק בפרסומו או בהפצתו. אישור לכך התקבל עוד קודם לכן גם מהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

יעלון מודיע לאיזנקוט על ההחלטה (צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון)
יכול לחייך, איזנקוט | צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון

מיד לאחר ההחלטה למנותו, אמר ראש הממשלה נתניהו כי "האלוף איזנקוט נבחר מתוך קבוצה מצוינת של אלופים להוביל את צה"ל מול האתגרים הביטחוניים המורכבים שמדינת ישראל ניצבת בפניהם. בשם אזרחי ישראל, אני מאחל לו בהצלחה".

שר הביטחון יעלון, שאיזנקוט היה המועמד המועדף עליו לאורך התקופה האחרונה אמר כי "ההחלטה הייתה בין מועמדים מצוינים, ראויים ומנוסים. אני סבור כי האלוף גדי איזנקוט הוא האיש המתאים בעת הזו להוביל את צה"ל בשנים הבאות. אני מכיר את האלוף איזנקוט שנים ארוכות, והוא מביא עמו מקצועיות, יכולות פיקוד ומנהיגות גבוהות, תבונה רבה, אחריות ושיקול דעת".