מצלמת אבטחה שהוצבה בתחנת הרכבת הקלה בירושלים, סמוך למטה הארצי של המשטרה, תיעדה אמש (רביעי) את השניות שקדמו לפיגוע הדריסה. בסרטון המצמרר שפורסם באתר "0404" נראים הוריה של חיה זיסל בראון ז"ל עם עגלת התינוקת - רגעים ספורים לפני הפגיעה הקטלנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת הסרטון נראית הרכבת הקלה עוצרת בתחנת גבעת התחמושת בצפון העיר ומורידה נוסעים. אמה של התינוקת חיה יורדת ראשונה מהרכבת ולאחריה יורד האב שדוחף את העגלה. בני הזוג ובתם נראים כשהם מתקדמים לאורך תחנת הרכבת, הולכים לכיוון המצלמה ואז נעלמים מהתמונה.

ארכיון (צילום: רויטרס)
זירת הפיגוע בירושלים | צילום: רויטרס

מיד לאחר מכן, עם תחילת נסיעתה של הרכבת, מגיח הרכב הפוגע בנסיעה פרועה ברווח שבין הרכבת לבין התחנה - ככל הנראה בניסיון לפגוע בנוסעים נוספים ולהימלט מהמקום. בקצה תחנת הרכבת הקלה נראים נוסעים נמלטים בבהלה מהמכונית.

בהמשך נתקע הנהג הדורס, עבד אל-רחמן אל-שלודי, בעמוד והרכב נעצר. המחבל ניסה להימלט מהמקום רגלית אך שוטר שהיה במקום זיהה אותו, ביצע אחריו מרדף ופתח לעברו באש. מספר שעות מאוחר יותר מת המחבל מפצעיו בבית החולים.

חיה זיסל בראון ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
חיה זיסל בראון ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

עבד אל-רחמן אל-שלודי התגורר בסילוואן וריצה 14 חודשי מאסר בכלא הישראלי. הוא היה אחיינו של מוחי א-דין שריף, מי שהיה מפקד הזרוע הצבאית של חמאס וחוסל בשנת 1998.

ביתו נהרס. אל-שלודי
המחבל שביצע את הפיגוע | צילום:

אתמול, זמן קצר אחרי הפיגוע, הודיע מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו כי מאות שוטרים ולוחמי מג"ב יתגברו את המחוז באופן מיידי. לדברי דנינו, הכוחות יוצבו במקומות שונים בבירה, בעיקר במוקדי חיכוך, בהתאם להערכות מצב ולתמונת המודיעין.