מטוס סופה ישראלי (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

במשך שנים שירת י' במדור רפואה מונעת ביחידת הרפואה האווירית בצה"ל, והיה אחראי בין היתר על שרותי ההדברה וריסוסי מזיקים בכל בסיסי החיל ברחבי הארץ. עם הזמן, ובשל הרעש שהפיקו מטוסי הקרב שחגו מעליו כשהוא היה ליד המסלול - השמיעה שלו ניזוקה. באחרונה הוחלט להכיר בו כנכה צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בתפקיד בשטח פתוח שכולל הדברות וביקורות תברואה לרבות דיגום מים. העבודה כללה בין היתר שהות ממושכת לצד מסלולי המראה של מטוסי קרב וכלי טיס אחרים, שימוש במרסס מוטורי (נייד על הגב ונישא על גלגלים), שימוש במערפל עבודה בסמיכות להאנגרים ועבודה בחדרים ואולמות סגורים שמעצימים את תהודת המכשיר עמו עובדים.

"כתוצאה מחשיפה לרעש באופן יום יומי התחלתי לסבול מירידה בשמיעה וכן צפצוף טורדני (טנטון) בשתי האוזניים, בעיקר באוזני הימנית", הוא כתב בתצהיר שהגיש למשרד הביטחון. "הרגישות לשינויי עוצמה ברעשים גם גורמים לי עצבים והרגשת לחץ".

המפקד נאלץ להגביר את הקול

אין תמונה
עו"ד אמיר גולן

גם מפקדו המקצועי של החייל העיד: "מכשירי הריסוס שהיו בשימוש בעיקר בימי הקריץ מייצרים רעש חזק מאוד ולא אחת היה עלי להרים את קולי על מנת שהוא ישמע את דבריי".

בין היתר הוא הציג חוות דעת של רופא מומחה שקובע שיש קשר סיבתי ישיר בין תנאי השירות שלו למצב השמיעה שלו. קצין התגמולים הודיע לו לאחרונה כי לאחר עיון בחומר ההוכחות, הוחלט כי ליקוי השמיעה שלו והטנטון נגרם ערב השירות הצבאי שלו.

י', שיוצג על ידי עו"ד אמיר גולן ממשרד אורלנסקי, איזנברג, מוזסון ושות', ייבדק בקרוב על ידי ועדה רפואית שתקבע את דרגת נכותו.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv