שלושה חודשים וחצי לאחר שנפצע קשה בעזה במבצע "צוק איתן", שב מפקד סיירת "אגוז" להוביל את חייליו באימון של היחידה המובחרת, לקראת משימתה הבאה. כשהוא פוסע בסבך הצפוף, נזכר סא"ל י' בקרב, בכאב שחש בחזהו וברגעים שבהם האמין כי אלה הם זיכרונותיו האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את לוחמיו של סא"ל י' ניתן היה למצוא השבוע עמוק בסבך הצפוף הסובב את נחלי הכרמל, שם ניסו לתרגל את המשימה האפשרית הבאה שלהם בעומק מתחמי השיגור של חיזבאללה בלבנון. את האימון מוביל גם הפעם מפקד היחידה, כחודש וחצי בלבד לאחר שהשלים תקופת אשפוז ממושכת שכללה גם שיקום מהפציעה הקשה שעבר.

את הלילה ההוא בשכונת סג'עייה שבעזה הוא לא ישכח. במהלך אחד הקרבות הקשים של חטיבת גולני ברצועה, נורה י' בחזהו. הוא פונה לבית החולים סורוקה במצב קשה מאוד, שם בדרך נס הצליחו בניתוח חירום להציל את חייו. "אני זוכר הכל", משחזר סא"ל י'. "אני זוכר את הפעולה, את שני הפיצוצים ואת הפינוי. הרגשתי שהדם אוזל ממני, וכך גם החיים. הייתה לי ודאות מסוימת שמזה אני כבר לא אצא ועסקתי בלנסות ולהצליח לנשום רק עוד קצת".

בעוד שאחרים במצבו היו שוקלים שוב את דרכם, החליט י' בתום תהליך השיקום שעבר לשוב ולפקד על אנשיו. את המשך התהליך העתיק י' אל השטח, שם הוא עדיין מנסה לגבור על הקושי ולהכניס את הפציעה לפרופורציות. "בשביל ללכת צריך רגליים, והרגליים עובדות טוב", הוא אומר. "צריך בסבך גם לעבוד עם הידיים קצת, ולראות טוב. לפעמים אני חווה שם מגבלות, אבל זה משהו שלא מפריע. לא ביום יום ולא בתוך הסבך".

המאמץ של סא"ל י' עוד רחוק מסיום. בקרוב יסיימו לוחמיו את האימון הנוכחי ואז יקבלו עליהם את המשימה הבאה. זו עשויה להתבצע בדרום, בצפון או אפילו בגדה, ששוב מתחממת.