פיגוע דריסה נוסף בירושלים: אדם אחד נהרג ולפחות 13 נפצעו, בהם שוטרי מג"ב, מפגיעת כלי רכב שבו נהג תושב מזרח ירושלים סמוך לשכונת שמעון הצדיק בבירה. המחבל פגע ברכבו באזרחים שהמתינו בתחנת הסעה והמשיך לעבר תחנה נוספת של הרכבת הקלה. הוא נורה למוות על ידי שוטרי מג"ב שהיו במקום ופתחו במרדף אחריו. בחמאס בירכו על המקרה וקראו להמשך הפעולות נגד ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זירת הפיגוע
זירת הפיגוע | צילום:

המחבל, איברהים אלעכארי תושב שועפט שאחיו הוא ממשוחררי עסקת שליט, נסע במכונית בצבע לבן כשהוא דוהר בנתיב ההסעה של הרכבת הקלה סמוך לכיכר זקס. הוא פגע במספר כלי רכב חונים ובאזרחים שעמדו בצד הדרך. שוטרי משמר הגבול שהיו במקום דלקו אחריו בריצה ופתחו לעברו באש, אחדים מהם נפגעו. הנהג נבלם באחת המכוניות החונות, יצא מרכבו, החל לתקוף אזרחים באמצעות מוט ברזל - ואז נורה ונהרג.

זירת האירוע, היום
זירת האירוע, היום | צילום:

תוך דקות ספורות הוזעקו למקום פרמדיקים של מד"א וכוחות הצלה שהעניקו טיפול רפואי ראשוני לפצועים. אחד הנפגעים מת מפצעיו בדרך לבית החולים. מצבם של שניים נוספים מוגדר קשה. בשיחה עם חדשות 2 סיפר מנכ"ל מד"א אלי בין על המאמצים של אנשיו בזירה. "מדובר בשתי זירות באותו רחוב באזור די מרכזי בעיר, תוך זמן קצר השתלטנו על האירוע מבחינה רפואית". על פי מנהל בית החולים הדסה בירושלים, נשקפת סכנה לחייו של אחד הנפגעים.

המחבל איברהים אלעכארי
החשוד בדריסה, תושב שועפט | צילום:
זירת האירוע, היום
זירת האירוע, היום | צילום:

לדברי חיים וייגרטן, קצין המבצעים של זק"א, "הנהג דרס מספר אנשים והמשיך בנסיעה מטורפת. הכוחות בשטח נטרלו אותו. אין ספק שאם עוד שעה כל הילדים היו חוזרים מבית הספר - המצב היה שונה לגמרי".

זירת הפיגוע בירושלים, היום (צילום: חדשות 2)
פיגוע דריסה בי-ם, היום | צילום: חדשות 2

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', שהגיע לזירה מלווה במפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, שיבח את פעולת שוטרי משמר הגבול שהצליחו לעצור את המחבל ומנעו פגיעה נוספת באזרחים, תוך סיכון חייהם שלהם. "התגובה הייתה נכונה ומקצועית, מחבל שפוגע באזרחים מקומו שייהרג", אמר אהרונוביץ'. "אמליץ לראש הממשלה נתניהו שהבתים של המחבלים ייהרסו".

טיפול בפצועים, היום (צילום: חדשות 2)
טיפול בפצועים, היום | צילום: חדשות 2

רק לפני כשבועיים אירע פיגוע דריסה קטלני בתחנת הרכבת הקלה בבירה שבו נהרגו התינוקת חיה זיסל בראון בת השלושה חודשים. כעבור כמה ימים נפטרה מפצעיה קארן ימימה מוסקרה, עולה חדשה בת 20 מאקוודור שנפגעה אף היא.

בהכנת הידיעה השתתפו משה נוסבאום, יוסי זילברמן, ניר דבורי, חיים ריבלין, דפנה ליאל ויואב אבן.