אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

המבוכה בבסיס הסתיימה בעונש: בית הדין הצבאי גזר השבוע את דינו של חייל צה"ל שהורשע, על פי הודאתו, בעבירה של איום ועלבונות כלפי המפקדת שלו ועבירה של הוצאת לשון הרע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, במהלך חודש דצמבר 2013 החייל איים על המפקדת לאחר שהיא דרשה ממנו לגלח את זקנו. לאחר מכן, חזר הנאשם לביתו ופרסם פוסט בעל גוון מיני אודותיה בבלוג אותו הוא מנהל.

הוא לא הסתפק בכתיבה וצירף תמונות של המפקדת אשר העתיק מפרופיל המשתמש שלה בפייסבוק. בהמשך, שלח החייל הודעות טקסט לחבריו ובהן קישור לפרסום, וביקש מהם להיכנס אליו.

בין הצדדים נרקם הסדר טיעון, אשר אומץ על ידי בית הדין הצבאי, ונגזרו על החייל חודשיים מאסר שירוצו בעבודה צבאית. כמו כן נגזר על החייל עונש מאסר מותנה ופיצויים למפקדת בסך 8,600 שקלים. בנוסף, לבקשת התביעה ציווה בית הדין על איסור הפצה של עותקי הפוסט שפרסם בכל מקום או אתר שהם.

החודש הופצה לכלל חיילי צה"ל איגרת מטעם יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים (יוהל"ן) בנושא פגיעה בפרטיות והקשר שבין צילום והצצה לפגיעה מינית. באיגרת, שפורסמה בעקבות תלונות בנושא והישנות התופעה בצה"ל, נכתב כי "עלינו לפעול למיגור התופעה בדרכים של חינוך, הסברה, אכיפה וגם הרתעה וענישה במקרים המתאימים". עוד הדגישו במשרד היוהל"ן כי "מקרים של פגיעה בפרטיות והטרדה מינית יטופלו בחומרה רבה".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv