משה בוגי יעלון, בני גנץ (צילום: רויטרס, חדשות)
שר הביטחון, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ברך היום (שבת) על הפגישה שקיימו אמש הרמטכ"ל בני גנץ וראש השב"כ יורם כהן שיישרו את ההדורים לאחר ימים ארוכים של מתיחות בין שני הארגונים. "שיתוף הפעולה בין צה"ל לשב"כ הוא חשוב מאין כמותו לביטחון המדינה ולביטחונם של אזרחיה", הצהיר יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העימות בין השניים פרץ לאחר שבתוכנית "עובדה" הציגו גורמים בשב"כ תמונה לפיה הארגון התריע מפני מלחמה בעזה בחודש יולי. בצבא זעמו על כך, והרמטכ"ל גנץ שיגר לראש הממשלה מכתב חריף נגד מקבילו בשב"כ. לאחר כמה ימים של חילופי האשמות, נפגשו השניים בביתו של גנץ על מנת לשים את הסכסוך מאחוריהם.

"הקרע שנוצר בין הארגונים בשבוע האחרון היה רע למדינת ישראל, וטוב שהעניין לובן בין הרמטכ"ל לראש השב"כ", אמר שר הביטחון יעלון ששיבח את קציני וחיילי אמ"ן ואת אנשי השב"כ שעושים לילות כימים כדי לספק מודיעין למערכת הביטחון. "אם דבר זה ייפגע, כולנו ניפגע".

גנץ וכהן, ארכיון (צילום: פלאש 90 מריים אלסטר)
גנץ וכהן, ארכיון | צילום: פלאש 90 מריים אלסטר

"אירוע כפי שהיה השבוע אסור שיחזור על עצמו. המקום הנכון ללבן כל מחלוקת בנושאים כה קריטיים וחשאיים למדינת ישראל, הוא בחדר הסגור וחובה להקפיד על כך", הוסיף יעלון.

בתום הפגישה ביניהם אתמול, החליטו גנץ וכהן להקים צוות משותף שיקבע את תחומי האחריות והסמכות מול עזה, ואת גבולות הגזרה של שני הארגונים מול הרצועה. כמו כן, החליטו השניים לקיים שקיפות הדדית מלאה ביניהם ולחשוף את כל חומרי המודיעין זה בפני זה.