בחדר האוכל, במגירות - ואפילו במיטות: חיילים מבסיס שיזפון שבדרום מתלוננים כבר תקופה ארוכה על מכת עכברים בלתי נגמרת. למעט תחושת הגועל, יש חיילים שמדווחים כי העכברים מכרסמים להם את הבגדים ואף מטילים צואה על מיטותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אפשר להגיד שאני פשוט גרה עם עכברים, אין יום שאני לא רואה עכבר", אמרה חיילת שמשרתת במקום תקופה ארוכה. "אני מפחדת לישון במיטה התחתונה ועולה לישון במיטה העליונה. בלילות אנחנו שומעים אותם מכרסמים ומסתובבים".

לדברי החיילים במקום, במספר הזדמנויות צוות הבסיס הביא להם מלכודות עכברים, אך לעתים אלה אוזלות. "יש פעמים שאנחנו מביאים מהבית מלכודות", אמר אחד החיילים. "הפתרון צריך להיות ריסוס וזה הכל - מישהו צריך לסיים עם זה אחת ולתמיד".

"הבאנו מלכודות מהבית"
"הבאנו מלכודות מהבית" | צילום:

הבעיה בבסיס ידועה למפקדים לאור תלונות חוזרות ונשנות מצד חיילים - ותקריות עם עכברים כבר הפכו לבדיחה. כמו למשל חיילת שעכבר "קפץ" עליה מתוך ארונית ומקרים בהם עכברים התגלו לפתע - וגרמו לבהלה של ממש.

בתמונות וסרטונים שהועברו לידי חדשות 2 Online ניתן לראות עכברים במספר מקומות בבסיס, והחיילים חוששים מהיגיינה ומהעברת מחלות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "רווחת החיילים בבסיס שיזפון עומדת לנגד עייני המפקדים. מרגע קבלת התלונות, החלו בטיפול יסודי בבעיה שנמשך עד ימים אלו, ובמסגרתו הגיע בשבוע שעבר צוות ייעודי של אנשי מקצוע למציאת מענה מקיף ומהיר ככל האפשר לנושא. כמו כן, מתקיימות בבסיס הדברות ופעולות משלימות למניעת מזיקים באופן קבוע".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv