"תגובה היסטרית". נתניהו (צילום: לע"מ, חדשות)
שיבח את הפעולה. נתניהו | צילום: לע"מ, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב (רביעי) עם המאבטח שנטרל את המחבל שדקר שני ישראלים בסניף רמי לוי במישור אדומים, ושיבח אותו על פעולתו המהירה והנחושה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המאבטח, המועסק במשרד ראש הממשלה, ערך קניות בסניף בשעה ששלושה פלסטינים חמושים בסכין החלו לתקוף ולדקור לקוחות סמוך לקופות במקום. ראש הממשלה התקשר למאבטח לאחר התקרית ואמר: "עשית פעולה חשובה ומנעת פיגוע גדול". ראש הממשלה נתניהו הוסיף במהלך השיחה בין השניים כי "גם כשאתה לא בעבודה אתה בעבודה. יישר כח".

במסגרת נאומו בטקס הענקת פרס לחדשנות בתחום תחליפי הנפט, הוסיף נתניהו כי המאבטח "פעל בקור רוח בלתי רגיל, בתושייה, באומץ לב. אמרתי לו שכולנו גאים בו. זאת העבודה שלנו - להילחם בטרור באותה נחישות, באותה עקביות, באותה החלטיות". לאחר התקרית אמר המאבטח: "עשיתי את המוטל עלי, אני מודה למי ששמר על קור רוח וסייע בנטרול המחבל".

מבדיקה ראשונית של המשטרה עולה כי המאבטח ירה לעבר פלג גופו התחתון של המחבל, פגע ברגלו, ולאחר מכן ניסה להשתלט עליו. המחבל נפצע באורח קל-בינוני, פונה על ידי צוותי מגן דוד אדום לקבלת טיפול רפואי ולאחר מכן נעצר. עוד עולה מהחקירה כי שני פלסטינים שסייעו למחבל לבצע את הפיגוע נעצרו אף הם. בנוסף, המשטרה עיכבה עובד בסניף לחקירה, בחשד שהיה מעורב במעשה.

הרגע בו שולף המאבטח את אקדחו
המאבטח שולף את נשקו לעבר המחבל | צילום:

האירוע החל לאחר שסמוך לשעה 16:20 הגיעו שלושה פלסטינים ברכב מסחרי לסניף הסופרמרקט. שלושת המחבלים - כולם תושבי העיירה הפלסטינית אל עזרייה, מזרחית לירושלים - נכנסו למקום ואחד מהם התנפל על לקוחות שהמתינו בתור לקופות.

שיבח את הפעולה. נתניהו
זירת הפיגוע, הערב | צילום:

אחד משני הפצועים הוא פרמדיק של מגן דוד אדום שהיה בסניף ונפצע במהלך ניסיון להתעמת עם המחבל. צוותי מד"א שהוזעקו לזירה פינו את שני הפצועים, שניהם כבני 50, לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים במצב בינוני, כשהם סובלים מדקירות בפלג גופם העליון.

פרופ' יורם וייס, מנהל בית החולים הדסה עין כרם, מסר הערב כי "שני הפצועים שפונו לבית החולים נפצעו בגולגולת וביד מדקירות. השניים בהכרה מלאה, הם צפויים לעבור הדמייה ולאחר מכן יועברו למחלקות להמשך הטיפול".