אילוסטרציה. למצומים אין קשר לנאמר
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

פרשות חמורות באותו גדוד: מפקד גדוד חשוד בהטרדה מינית של חיילת. מדובר באותו גדוד שבו נחקר חשד לשימוש שלא כדין בכספי תרומות ובעבר הוטרדו בו מינית שני לוחמים בידי מפקדם והדרגים הבכירים ניסו לטייח ולהשתיק את המעשים - כך דיווחה אחר הצהריים (שלישי) כתבת "קול ישראל" כרמלה מנשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, מפקד הגדוד ביקש מרס"ר המחנה וקצין הרכב להזמין לו במהלך מבצע "צוק איתן" חדר באורחן בצאלים - שם הוא שהה עם אחת הפקידות. הוא חשוד כי הטריד מינית את ראש לשכתו, עד שזו ברחה מהבסיס ולאחר מכן עזבה אותו.

נוסף על האמור, בבסיס התרחשו מספר תאונות דרכים שעדיין מצויות בחקירה. במהלך החודשים האחרונים, כך על פי הדיווח, בעקבות תחקיר "קול ישראל", התקיימה במשטרה הצבאית החוקרת חקירה סמויה שהפכה אתמול לגלויה.

החוקרים הגיעו לבסיס, ביצעו חיפושים וחקרו כמה מהחשודים. יצוין כי מפקד הגדוד המשיך בתפקידו למרות החקירה וסגנו, שניסה לפנות למפקד החטיבה - התבקש שלא להתערב. כשפנה לאלוף הוא נתבקש לעזוב את היחידה בנימוק של "חוסר נאמנות". גורם צבאי מסר כי "מדובר בנורמות שאינו מוכרות בצה"ל ובהתפוררות של ערכי היסוד".

"קצין מצטיין, בטוחים שיימצא שלא ביצע עבירה פלילית"

הסנגור הצבאי הראשי אלוף-משנה אשר הלפרין, אמר על מפקד הגדוד החשוד כי "מדובר בקצין מצטיין לכל אורך שירותו הצבאי, מן המעולים שבמפקדי צה"ל, שרק לאחרונה הוביל את פקודיו במהלך מבצע 'צוק איתן' בלחימה ברצועת עזה ולפני כן במבצע 'שובו אחים', תוך גילוי אומץ לב ואף תוך סיכון חייו.

"הקצין מצוי היום בחקירה והוא עונה לכל שאלות החוקרים על מנת לקדם את החקירה מהר ככל האפשר. מטבע הדברים, לא נוכל להתייחס לגופם של החשדות או לגופם של דברים על מנת שלא לשבש חלילה את החקירה. עם זאת, נאמר כי אנו בטוחים שבסיום החקירה יימצא כי הקצין לא ביצע עבירה פלילית כלשהי וניתן לציין שכבר בשלב מוקדם זה של החקירה התמונה המצטיירת שונה מאוד מן החשדות המקוריים שפורסמו".

מדובר צה"ל נמסר כי "ביחידה הארצית לחקירות הונאה של מצ"ח מתנהלת מזה מספר שבועות חקירה סמויה בעקבות ידיעות מודיעיניות ותלונות על התנהגות בניגוד לפקודות ובניגוד לערכי צה"ל.

"במסגרת החקירה היסודית והמורכבת בוצעו עשרות פעולות סמויות ונחקרו חיילים רבים לבירור האירועים . בשלב זה הפכה החקירה לגלויה ובמסגרתה נחקרו מפקדים בחשד לעבירות אלו. בימים אלו נמצאת החקירה בעיצומה ולכשתושלם יועברו ממצאיה להחלטת הפרקליט הצבאי".