נחקר חשד לניסיון פיגוע בירושלים (צילום: סוכנות תצפית)
ארכיון | צילום: סוכנות תצפית

המתיחות בירושלים נמשכת: עימות מילולי בין מספר צעירים יהודים למספר צעירים ערבים בירושלים נגרר הערב (שישי) לעימות אלים שבסופו נפצע קל נער יהודי בן 17 מגז מדמיע שהותז לעברו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, אחד הצעירים הערבים שהיו מעורבים בעימות שפרץ סמוך לרובע היהודי הוא זה שריסס את הגז המדמיע בפניו של הנער היהודי. חובשים ופרמדיקים שהגיעו למקום פינו את הנער לבית החולים שערי צדק בעיר.

כוח משטרה ומשמר הגבול שהוזעק למקום עצר את החשוד בהתזת הגז המדמיע, תושב סילוואן כבן 19, ולקח אותו לחקירה. חוקר נוסף יצא לכיוון בית החולים על מנת לחקור את נסיבות התקרית גם עם הנער שנפצע.

מוקדם יותר היום, סמוך לשעה 13:35 בצהריים, שפך מחבל פלסטיני חומצה על שבעה בני אדם, בהם חמש בנות משפחה. מכוניתן של חמש בנות המשפחה - אישה, שלוש בנותיה ואחייניתה - נסעה במחסום המנהרות בכביש 60 שבין בית"ר עילית לכפר חוסאן. אדם שרצה לקחת איתן טרמפ קרא למכונית לעצור בצד הדרך, ובזמן שדיבר עם הבנות, הגיע המחבל ושפך את החומצה עליהם ועל עובר אורח נוסף שנכח במקום. שישה מהפצועים שוחררו מבתי החולים. הטרמפיסט שנפצע גם הוא באורח קל יישאר באשפוז במהלך סוף השבוע.

זירת הפיגוע בכביש 60 (צילום: כיבוי והצלה ארצי)
זירת הפיגוע בכביש 60 | צילום: כיבוי והצלה ארצימצבם של שבעת הנפגעים הוגדר קל. שלוש הילדות שישבו ברכב נפגעו ברגליהן, הטרמפיסט נפגע בפניו. אזרח שעבר בסמוך והבחין במחבל כשהוא מבצע את המעשה, ירה לעברו ונטרל אותו. הפצועים הועברו לטיפול בבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם בירושלים, ושישה מהם שוחררו כעבור שעות ספורות.

אחד הפצועים שחזר את הפיגוע ממיטת אשפוזו במרכז הרפואי הדסה עין כרם: "התחלתי להרגיש את הסכנה, לא יכולתי להגן על עצמי. עצרתי טרמפ והוא הגיע מבחוץ, לא הספקתי לעלות לאוטו. ערבי הגיע מצד ימין שלי, שאל מה השעה - וזרק לעברי את החומר לתוך העיניים", הוא אמר. "הוא זרק לעברי כוס של חומר כימי ועוד לא יודעים באיזה חומר מדובר. הרגשתי שאני בסכנת חיים והתחלתי לברוח לו".