שעות אחרי אירוע הירי בגבול ישראל-מצרים שהביא לפציעתה באורח בינוני של סרן אור בן-יהודה, מפקדת פלוגה בגדוד קרקל, סיפר דובר צה"ל תת-אלוף מוטי אלמוז על דמותה. "פגשתי אותה לפני מספר חודשים בסיור עם הרמטכ"ל באזור שנמצא בידיים שלה כבר תקופה ארוכה, ואיך לומר - היא אור", כתב בעמוד הפייסבוק שלו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היא מפקדת מרשימה וכובשת שמיד נכנסה לכולנו ללב כשסיפרה כיצד שבה לשרת אחרי שכבר השתחררה והתחילה בחייה כאזרחית", הוסיף תא"ל אלמוז. "מפקד גדוד קרקל סיפר לי על קור הרוח שבו תפקדה אור במהלך האירוע ובהעברת הדיווחים בעודה תחת אש ופצועה ועל התפקוד שלה ושל הקשר שלה- שנפצע גם הוא".

"כובשת". אור בן-יהודה | צילום: דובר צה"ל

"היום היא יצאה למסלול לא פשוט של החלמה ואנחנו נלך איתה יד ביד עד שתשוב לפקד על החיילים והחיילות המופלאים של הקרקל". מוקדם יותר דיווחו כלי תקשורת במצרים כי חוליה של שלושה חמושים בג'יפ ביצעו ירי מנשק קל וטיל נ"ט לעבר הכוח הצבאי ונמלטו לשטח סיני. המצרים הטילו את האחריות לאירוע על ארגון אנסאר בית אל-מקדס.

דובר צה
תא"ל אלמוז | צילום: דובר צה"ל

על פי הדיווח, מתקיים תיאום הדוק בין צה"ל לצבא מצרים שבמסגרתו נכנס כוח מצרי לשטח ישראל כדי לחשוף פרטים נוספים על התקרית הביטחונית החמורה. האירוע התרחש היום (רביעי), סמוך לשעה 14:30 ליד היישוב עזוז שבמועצה האזורית רמת נגב, סמוך לגבול. זמן קצר לאחר מכן הבהירו בצה"ל כי אין חשש לחדירה.