"אנחנו עם שמשתוקק למות"
"אנחנו עם שמשתוקק למות" | צילום:

תגובה לגל הטרור? כלי תקשורת פלסטינים מדווחים הבוקר (שלישי) כי צה"ל עצר באזור שכם את אביו וכמה מאחיו של המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בתל אביב, בו נהרג סמ"ר אלמוג שילוני בן ה-20 ממודיעין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים, התפתחה הפרת סדר לעבר כוחות צה"ל שהגיעו לשכם על מנת לעצור את משפחתו של נור א-דין אבו חאשיה בן ה-18, תושב מחנה הפליטים עסכר הסמוך לשכם. מצה"ל נמסר כי התבצעו שישה מעצרים בשעות הלילה ביהודה ושומרון - ארבעה מהם באזור שכם - אך לא נמסרה זהות העצורים.

אלמוג שילוני ז"ל
סמ"ר אלמוג שילוני ז"ל | צילום:

שילוני, שהועלה לדרגת סמל ראשון לאחר מותו, יובא היום למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין הר הרצל בירושלים. שילוני פונה במצב אנוש לבית החולים תל השומר, אך לאחר מספר שעות נכשלו המאמצים להחייאתו. המחבל אבו חאשיה, שנפצע קל במהלך הפיגוע, פונה לבית החולים איכילוב בתל אביב במצב קל לאחר שהוסתר מפני הציבור מחשש לפגיעה בו.

בתקופה האחרונה צולם אבו חאשיה כשהוא אוחז בשלט עליו נכתב: ״אנחנו עם שמשתוקק למות כשם שאויבינו משתוקקים לחיות". המחבל צולם באחת ההפגנות שהתקיימו בגדה, כשהוא נושא את השלט וגם דגל ירוק המזוהה עם הרשימה של חמאס בפרלמנט הפלסטיני.

המחבל מפונה לאחר הפיגוע, אתמול
המחבל מפונה לאחר הפיגוע, אתמול | צילום:
דיווח: קרובי המחבל מת"א נעצרו
מזוהה עם חמאס. המחבל בהפגנה | צילום:

במקביל לפיגוע, קרא ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, להמשך הלחימה בישראל: ״אין מקום לרגיעה נוכח המשך בניית ההתנחלויות והמאמצים לייהד את הר הבית ולטמא את מסגד אל-אקצא", אמר בריאיון לעיתון בקטאר. "נסכל את המזימה הזו - בראש ובראשונה בהתנגדות ובהמרצת העם הפלסטיני למרד נגד הכיבוש".