פיגוע חומצה: סמוך לשעה 13:35 בצהריים (שישי), שפך מחבל פלסטיני חומצה על שבעה בני אדם, בהם חמש בנות משפחה. מכוניתן של חמש בנות המשפחה - אישה, שלוש בנותיה ואחייניתה - נסעה במחסום המנהרות בכביש 60 שבין בית"ר עילית לכפר חוסאן. אדם שרצה לקחת איתן טרמפ קרא למכונית לעצור בצד הדרך, ובזמן שדיבר עם הבנות, הגיע המחבל ושפך את החומצה עליהם ועל עובר אורח נוסף שנכח במקום. שישה מהפצועים שוחררו מבתי החולים. הטרמפיסט שנפצע גם הוא באורח קל יישאר באשפוז במהלך סוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מצבם של שבעת הנפגעים הוגדר קל. שלוש הילדות שישבו ברכב נפגעו ברגליהן, הטרמפיסט נפגע בפניו. אזרח שעבר בסמוך והבחין במחבל כשהוא מבצע את המעשה, ירה לעברו ונטרל אותו. הפצועים הועברו לטיפול בבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם בירושלים, ושישה מהם שוחררו כעבור שעות ספורות."אנשי מד"א שהגיעו לזירה טיפלו בנפגעים, כולם מוגדרים במצב קל אחרי שנפגעו מחומצה - בהם גם ילדים", מסר מנכ"ל מד"א, אלי בין. "עוד לא יודעים לזהות באיזה חומר מדובר. למזלם של הנפגעים, החומר לא פגע בהם באופן קשה. מצבו של המפגע שנפצע מירי מוגדר בינוני".

"התקשרתי למשטרה כמה פעמים עד שענו לי", סיפר עד ראייה לפיגוע. "מיד התקרבתי עם האוטו והתחלתי לרוץ אחריו וראיתי את לוחמי מג"ב באים ושמעתי את היריות. תוך כדי דיווחתי את זה למשטרה", הוסיף.

אחרי ששפך חומצה: המחבל ניסה לדקור אזרחים במברג

"לוחמי משמר הגבול עצרו מחבל ששפך חומצה על פניהם של מספר עוברי אורח ורדף אחרי אזרח אחר עם מברג בצומת תל חאדר באזור גוש עציון", נמסר ממשמר הגבול.

האזור בו התרחש הפיגוע
האזור בו התרחש הפיגוע | צילום:"בעת שהלוחמים נסעו על הציר הם הבחינו בחשוד שרץ בעקבות אזרח ובידו מברג. הצוות צמצם טווח לעבר המחבל, ובמקביל אזרח חמוש שעבר עם רכבו במקום, ירה לעבר פלג גופו התחתון. לוחמי מג״ב השתלטו על המחבל במהירות ועצרו אותו. כעת הוא נלקח לקבלת טיפול רפואי בבית חולים הדסה עין כרם".

מוקדם יותר היום, כוחות גדולים של צבא ומשטרה הגיעו לאזור החטיבה המרחבית שומרון, לאחר שרכב פלסטיני פגע בטרמפיאדה הסמוכה לבסיס הצבאי שבמקום. אין נפגעים בקרב חיילי צה"ל, אך הנהג נפצע קל.

מבדיקה ראשונית של המקרה עולה כי הנהג התקרב בנסיעה לעבר שני חיילים אשר עמדו בתחנת אוטובוס סמוך לבסיס, הממוקם דרומית לשכם. במהלך הנסיעה הרכב התנגש בבטונדות שהוצבו מסביב לטרמפיאדה - ובכך נמנעה הפגיעה בחיילים.

עדיין לא בררו האם מדובר בניסיון מכוון לפגוע בחיילי צה"ל, או שמא בתאונת דרכים מקרית. כוחות הביטחון והמשטרה תחקרו את הנהג בזירת האירוע, והנסיבות נחקרות. הנהג הפלסטיני נפצע קל.