אין תמונה
גופתו נמצאה באוטובוס. יוסוף רמוני

רצח שעלול להצית מהומות או התאבדות? גופת נהג אוטובוס ערבי, יוסוף רמוני, משכונת א-טור שבמזרח ירושלים, שנמצאה לפנות בוקר (שני) במסוף "אגד" בהר חוצבים, מעלה סימני שאלה רבים - וגם חשש מחידוש המהומות בבירה, שנרגעו באופן יחסי בימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נהג אחר של "אגד" איתר את גופתו של רמוני בן ה-32 בתוך אוטובוס שחנה בחניון. הוא הובהל לבית החולים הדסה הר הצופים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו אחרי מאמצי החייאה ממושכים.

במשטרה סבורים שהנהג בן ה-32 התאבד, לאחר שנמצא תלוי בתוך האוטובוס ומדגישים שלא נמצאו עליו שום סימני חבלה. מנגד, טוענים הפלסטינים שרמוני לא התאבד, אלא נרצח בידי יהודים. הם אף פרסמו תמונות של הגופה, שמראות את החבלות כביכול שנגרמו לו בצוואר ובבטן מידי תוקפיו.

בעקבות מציאת הגופה: הפרות סדר באבו-דיס

גופתו של רמוני תועבר היום לנתיחה שלאחר המוות במכון לרפואה משפטית באבו כביר בליווי משטרתי. סוכנות הידיעות הפלסטינית מען מדווחת כי המשפחה הסכימה לביצוע הנתיחה בנוכחות רופא פלסטיני וכי ממצאי הנתיחה יועברו לידיה.

במשטרה מדגישים שבני משפחתו של הנהג נמצאים בקשר הדוק עם החוקרים והכל נעשה בתיאום מלא עמם.

לאחר מציאת גופת הנהג, החלו הלילה הפרות סדר בשכונת אבו דיס, שם השליכו מפגינים אבנים. מקורות פלסטינים מדווחים כי בשכונה קראו לצאת ל"הפגנות זעם" בעקבות מותו של הנהג .

במשטרה ממשיכים בהיערכות המוגברת באזור על רקע המתיחות בבירה בשבועות האחרונים - ועל מנת לספק מענה מיידי לכל תרחיש.

צלב קרס רוסס בעיר העתיקה
צלב קרס רוסס בעיר העתיקה | צילום: חיים ברוש

במקביל, התגלה הבוקר צלב קרס שרוסס על קיר באזור שער האשפות בעיר העתיקה.