המחבלים נהרגו בקרב יריות עם השוטרים (צילום: חדשות 2)
המחבלים שביצעו את הפיגוע, ארכיון | צילום: חדשות 2

משלמים את המחיר: בתיהם של המחבלים שדקרו למוות ארבעה מתפללים בבית הכנסת בירושלים וירו למוות בשוטר ביום שלישי השבוע ייהרסו בידי הצבא. אלוף פיקוד העורף העביר התרעה ליושבי הבתים וכתב: "פיקוד העורף סבור כי הדבר נחוץ לצורך הרתעת מחבלים פוטנציאליים בעתיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצבא הודיע כי המשפחות יכולות להעביר נימוקים למניעת ההריסה במשך 48 השעות הקרובות, כלומר עד ליום שבת אחר הצהריים. המהלך מתבצע בעקבות הנחיות ראש הממשלה להרוס את הבתים, בשכונת ג'בל מוכבר במזרח העיר, בהחלטה שהתקבלה עם סיומה של התייעצות ביטחונית שקיים נתניהו עם, השר לביטחון פנים, ראש השב"כ, ראש עיריית ירושלים, פרקליט המדינה ואישים נוספים, שבסופה הנחה נתניהו להרוס את בתי המחבלים שביצעו את הפיגוע היום ולקדם את הריסת בתי המחבלים שביצעו את הפיגועים האחרונים.

בעולם דווקא קראו לנתניהו לא להרוס את בתי המחבלים. "אנו מודאגים מהאירועים האלימים בישראל ובשטחים הפלסטינים הכבושים, ואנו מגנים כל מעשה אלים", מסר דובר הנציב העליון של ארגון זכויות האדם של האו"ם ביום הפיגוע. "חובתה של ישראל להבטיח את שמירת החוק והסדר, כולל הבאת האחראים למתקפות נגד אזרחים לדין צדק".

זירת הפיגוע בירושלים, השבוע (צילום: Yonatan Sindel / Flash 90)
זירת הפיגוע בירושלים, היום | צילום: Yonatan Sindel / Flash 90

"כל תגובה של ישראל צריכה להיעשות בהתאם לחוק הבינלאומי", המשיך הדובר מטעם ארגון זכויות האדם. "אנו קוראים לישראל להימנע מצעדי ענישה כמו הרס - זו הפרה של החוק הבינלאומי ומוסיף להסלמת המצב".

ביתו של המחבל הדורס נהרס אתמול

אתמול, חודש לאחר שביצע עבד אל-רחמן אל-שלודי את פיגוע הדריסה בגבעת התחמושת בירושלים בו נהרגו תינוקת וצעירה, הרסו כוחות של צה"ל, משטרה ומג"ב את ביתו. מצה"ל נמסר כי ההריסה בוצעה "כחלק מהלחימה המתמשכת בטרור ובתשתיותיו ובהתאם להנחיית הדרג המדיני".

בשעות הלילה שבין שלישי לרביעי הגיעו כוחות הנדסה של צה"ל יחד עם צוותים של משטרת ישראל ומשמר הגבול אל בית משפחת אל-שלודי בשכונת סילוואן, והרסו את הבית בו התגורר המחבל. אל-שלודי נורה ונהרג לאחר שביצע את פיגוע הדריסה בתחנת הרכבת הקלה בבירה, בו נרצחו התינוקת חיה זיסל בראון ז"ל והצעירה הגיורת מאקוודור קארן ימימה מוסקרה ונפצעו חמישה אזרחים נוספים.

"הריסת בתיהם של המחבלים הינה מסר חד וברור לכל אותם המבקשים לפגוע באזרחי ישראל ובכוחות הביטחון, ולפיו, לטרור ולפגיעה בחפים מפשע ישנו מחיר כבד אותו ישלמו אם יבחרו להמשיך בפעילות זו", הדגישו בצה"ל. "צה"ל ימשיך לפעול בהתאם להנחיות הדרג המדיני, תוך שיתוף פעולה עם כלל גופי הביטחון ולא יהסס לנקוט בכלל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו על מנת לפגוע במחבלים והגורמים המסייעים להם, ולהרתיע מביצועם של פיגועים נוספים".