כך מתסיסים את המהומות במסגד אל אקצא: בשבועות האחרונים עלה לכותרות ארגון המוראביטון - ארגון מוסלמי שמעורר פרובוקציות על הר הבית, ומנסה למנוע מיהודים להתפלל במקום. הארגון, שמונה למעלה מ-1,000 איש, מופעל למעשה מתוך הקו הירוק - מהפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, בראשות השייח' ראאד סלאח. הכסף לפעילות ההתססה היומיומית של הארגון מגיע מעזה, דרך עמותה ישראלית שמשמשת צינור כספים עבור חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכל יום נמצאים מאות מפעילי ופעילות הארגון על הר הבית, מוכנים לקריאה בזמן שהם לומדים קוראן בסמוך למסגד. בשעות נקובות, ובכל פעם שמסתמנת נוכחות יהודית בהר, נקראים הפעילים לדגל והם קוראים בפה אחד: "אל אקצא בסכנה, אללה אכבר". פעילות הצד הנשי של הארגון, שמכונה מוראביטאת, מצהירות בפה מלא ובפנים גלויות: "אני מוכנה למות עבור אל אקצא להתאבד ולהפוך לשהידה בשבילו".

4 פעילים בתנועה האסלאמית נעצרו (צילום: חדשות 2)
מקבלים תשלום בהתאם לרמת הפעילות | צילום: חדשות 2

מה שנראה במבט ראשון כמו קבוצה אקראית של מתפללים מוסלמים, הוא לא פחות מחיל חלוץ קדמי מאורגן במלחמה על ההר: הארגון, שמשמעות שמו "מגיני אדמת האסלאם מפני הכופרים", מסיע פעילים מצפון הארץ ומגייס נשים במזרח ירושלים כדי להפגין נוכחות על ההר, לשמר את החיכוך ולמנוע נוכחות יהודית סמוך למסגד.

הפעילים מקבלים משכורת חודשית שנעה בין 1,500 שקלים ועד 4,000 שקלים, בהתאם למידת האקטיביות וההתמדה. לפני כחודשיים הוכרזה העמותה "עמארה אל אקצא" כהתארגנות בלתי מוכרת, מכיוון שהיא פועלת בשיתוף פעולה עם חמאס, ובמערכת הביטחון זיהו כי העמותה שימשה צינור להעברת כסף מחמאס למוראביטון.

_OBJ

אמנון בן דוד השתתף בהכנת הכתבה.