לוחם בגדוד "צבר" שהוטרד מינית על ידי מפקד המחלקה שלו, טוען כי מפקד חטיבת גבעתי אל"מ עופר וינטר ידע על המעשים אך לא עשה דבר נגד הקצין המטריד. "וינטר הבטיח לי שהעיף את הקצין מהצבא, אך שבוע לאחר מכן ראיתי אותו בבסיס אחר", אמר החייל. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק   

"הגעתי לוינטר לשיחה, התיישבתי מולו אני, הוא והשלישה שלו", סיפר החייל שהוטרד מינית. "הוא הכיר את הסיפור והתחיל לדבר על מה שקרה. הוא אמר לי: 'העפנו את הקצין מהצבא, פתרנו את הבעיה. תמשיך הלאה בחטיבה'. שבוע אחרי זה אני רואה את המ"מ בבסיס. המח"ט שיקר לי בפנים".

על פי הפרשה, שחשפה הכתבת הצבאית של "קול ישראל", כרמלה מנשה, זהו החייל השני ששירת בגדוד "צבר" והוטרד מינית על ידי מפקדו. אמו של החייל הגיבה לדברים והביעה זעם על התנהלותו של מפקד החטיבה. "אני שומעת את מה שקורה ואת כל ההתנהלות, ואני יודעת שהמח"ט ידע את מה שקרה ופשוט שיקר לילדים בעיניים", סיפרה האם בתכנית "שש עם" עודד בן עמי. "הוא שיקר להם ואמר: 'אני כבר טיפלתי בבעיה באותו יום. אני קראתי לאותו קצין אליי ושחררתי אותו מהצבא. הוא כבר לא בצבא'".

האם הוסיפה שהיא אינה מצליחה להבין כיצד קצין בדרגתו של וינטר משקר כך. "גידלתי את הילד שלי על ערכים וחשיבות של עמידה במילה", היא ציינה. "אם אתה מבטיח - תקיים. פתאום אנחנו נתקלים במח"ט שמשקר. אין לי מילים. בא לי לבכות. אני לא מאמינה למה שאני שומעת".

האם התייחסה גם לאפשרות כי הפרקליטות הצבאית תסגור את התיק נגד המח"ט ואמרה כי היא מצפה שהדין עם וינטר ימוצה עד תום. "קצין בדרגתו לא יכול לשקר כך לחיילים בפנים", היא הדגישה. "הבן שלי אמר שהוא מרגיש שהוא סגר מעגל. עבר תקופה מאוד לא פשוטה. היה לו עימות מאוד לא פשוט עם המ"מ. הוא כבר לא בגדוד צבר". 

כבר מכיר את השטח. יעלון ומח"ט גבעתי (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של משה יעלון)
וינטר עם יעלון במהלך צוק איתן | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של משה יעלון

מפקד הגדוד שהודח: "לא הטרדתי מינית"

היום הודיע הרמטכ"ל בני גנץ על הדחתו של סא"ל לירן חג'בי, מפקד הגדוד בגבעתי, לאחר שנחשד בהטרדה מינית וביצוע מעשים מגונים כלפי שתי חיילות ששירתו תחת פיקודו, וכן בהדחת חייל לעדות שקר ושיבוש הליכי משפט. חג'בי טען היום כי הוא כועס על ההחלטה להעבירו מתפקידו בגדוד. למקורביו אמר כי הוא משוכנע שלא נפל דופי בפעילותו.

"אני לא עשיתי אף עבירה, אני מתכוון להילחם על שמי - אני פעלתי תקין, לא הטרדתי מינית אף חיילת ומנסים להפיל עלי תיקים", הוסיף חג'בי בפני מקורביו בעקבות ההחלטה שקיבל הרמטכ"ל גנץ. אביו של המג"ד, שמואל חג'בי, הסכים רק לומר הבוקר: "אני לא כועס".

יוגש נגדו כתב אישום. סא"ל חג'בי (צילום: חדשות 2)
"לא הטרדתי". חג'בי | צילום: חדשות 2

קרובת משפחתו של המג"ד טענה כי ההדחה היא תוצאה של "משפט ציבורי ורצח אופי שמתחולל על ידי מספר גורמים אינטרסנטים, קנאים ומפיצי לשון רע". לדבריה, "נותר לנו רק לחזק את סא"ל לירן ולנסות לעצור ולו במעט את מחול השדים והתופעה המחרידה שבה שופטים אדם וחורצים דינו עוד טרם הסתיימה החקירה".