נסראללה (ארכיון) (צילום: רויטרס)
תקלה לוגיסטית מנעה את החיסול? נסראללה | צילום: רויטרס

האם ישראל תכננה לחסל באחרונה את מנהיג ארגון חיזבאללה? אתרי חדשות פלסטינים טוענים היום (שני) כי תקלות לוגיסטיות הכשילו תכנית ישראלית להתנקש בחייו של חסן נסראללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהסתמך על העיתון ההולנדי "טלגרף", צוטט מקור אירופאי שמסר כי סיירת מטכ"ל התכוננה לפגוע בחסן נסראללה במהלך טקסי העשורא שהתקיימו באחרונה. התכנית הייתה לפגוע בו בטיל מדויק, באופן שייווצר רושם כי מדובר היה במטען נפץ.

אולם האבטחה הכבדה שהייתה סביב מנהיג חיזבאללה במהלך הנאום הפומבי שנשא באותו זמן בפרבר הדרומי של ביירות בלבנון מנעה את מימוש התכנית.

נסראללה: "יש לנו יכולת לפגוע בכל נקודה בישראל"

במהלך אותו נאום שבמהלכו נמנע מסיירת מטכ"ל לחסל את נסראללה, על פי הדיווחים הזרים, אמר מנהיג ארגון הטרור כי המעורבות של ארגונו בסוריה היא כדי למנוע "הגמוניה ציונית" באזור, ואם ישראל תתערב - לחיזבאללה יש את היכולת לפגוע בכל מטרה בשטחה.

בנאום ששודר בערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה, אל מנאר, לכבוד חג העשורא השיעי, אמר נסראללה כי "אנו צריכים לפתוח את העיניים שלנו על ישראל. אנחנו מוכנים לחלוטין בדרום לבנון למרות הנוכחות של הלוחמים שלנו בסוריה, ויש לנו יכולת לפגוע בכל נקודה בישראל".

"אנו לא מפחדים ממלחמה", הוסיף מנהיג הארגון. "אנו איום אמיתי על ישראל ואנו לא נרתעים מהאיומים שלהם. האיומים שלהם מקורם לא בכוח צבאי, אלא בתקווה האבודה שלהם. הליגה הערבית צריכה נחרצות מול המתקפה הישראלית על אל-אקצה ובניין ההתנחלויות. ישראל מנצלת את התהפוכות בעולם הערבי כדי להשיג את מטרותיה".

נסראללה הוסיף כי ארגונו נמצא בעימות נגד "האיום הגדול ביותר באזור", לדבריו, וכי ללוחמיו זוכים לכבוד כחלק מהניצחון שיושג נגד ישראל. נסראללה התייחס גם למעורבות חיזבאללה בלחימה לצד אסד בסוריה. "ההתפתחויות בסוריה ובאזור משכנעות אותנו שעשינו את הבחירה הנכונה", ציין נסראללה. "המתקפה על שיעים בעירק, פקיסטן וסעודיה מוכיחות שהאויבים שלנו אלימים וחלשים".