אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
ארכיון | צילום: רויטרס

לאחר תלונות מצד נשות הקבע שכללו גם מכתב לראש אגף כוח אדם בצה"ל, הוחלט באחרונה לאפשר לנשים למרוח לק אדום - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הפקודה כיום, מותר לכלל החיילות, גם בסדיר וגם בקבע, לצבוע את ציפורניהן רק בצבע ורוד בהיר, שקוף או פרנץ' (פס לבן על קצה הציפורן). בשנת 2012 הוחלט כי גם חיילות החובה יוכלו למרוח לקים בצבעים של נשות הקבע.

בענף משטר ומשמעת בראשות סגן-אלוף אורן אברהם עמלים בימים אלה על הפקודה החדשה שתובא לאישור ראש אכ"א החדש, אלוף חגי טופולנסקי. על פי הפקודה, חיילות בקבע בלבד יוכלו לצבוע את ציפורניהן גם באדום. ההחלטה הזו התקבלה על אף שבצבאות העולם יש איסור חמור על הופעה עם לק. ההיתר יינתן רק לנשות קבע ולא לחיילות, וצבעים נוספים למעט הקיימים היום יישארו מחוץ לתחום.

במכתב ששלחו נשות הקבע לפני יותר משנה, הן כתבו: "הצבא עבורנו הוא דרך חיים. אנחנו רוצות להרגיש טוב עם עצמנו כנשים. לא יכול להיות שהפקודה הזו חלה עלינו. אנו לא מוכנות לאכיפה הזו ומבקשות להבדיל אותנו מחיילות הסדיר".

הבשורה על שינוי הפקודה הגיעה לאוזני קצינות באגפי צה"ל השונים. "זה נשמע אמנם מצחיק ומגוחך, אבל זה ממש משמח אותנו", סיפרה קצינה בחיל האוויר. "כל הבנות כבר מחכות שזה ייכנס לפועל, כי זה באמת מגוחך להגיד לנו איזה לק למרוח".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv