שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס הבוקר (ראשון) לחקירה בחטיבת גבעתי ולחשדות נגד מפקד גדוד צבר, שלפיהן הטריד מינית חיילות, הדיח חייל לעדות שקר ושיבש הליכי משפט. יעלון אמר כי יציאתו של המג"ד, סא"ל לירן חג'בי, לחופשה בעקבות החשדות נגדו לא הייתה מפתיעה: "נחקרת ההתנהלות של המג"ד, שיצא לחופשה וכנראה לא במקרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יעלון שוחח עם כתבים בסיום אירוע השקת תכנית סייבר לאומית לתלמידים במכללה האקדמית להנדסה על שם סמי שמעון בבאר שבע ואמר כי "מה שעולה כעת מתוך האירועים בחטיבת גבעתי בהחלט מעורר אצלי דאגה. הדברים מעוררים דאגה גם אצל הרמטכ"ל. הנושא הזה מתברר בחקירה של המשטרה הצבאית החוקרת ובצינורות פיקודיים".

יעלון: "גם הרמטכ"ל מואג"
יעלון: "גם הרמטכ"ל מואג" | צילום:

יעלון רמז כי ייתכן שגורמי פיקוד בחטיבה ידעו על המתרחש בתוך הגדוד. "כחלק מהחקירה נבדק אופן הדיווח על האירועים, חשיפתם או האם היה טאטוא של העניין מתחת לשטיח", אמר שר הביטחון, שגם הגיב לחקירתו באזהרה של מפקד החטיבה אל"מ עופר וינטר. "מהבחינה הזאת נבחנת גם התנהלותו של המח"ט, שמא הוא ידע או לא ידע על הנעשה. אני מציע להשלים את החקירה ונדע לנקוט בצעדים הנכונים. האירוע יוצא מהכלל בצה"ל וכך הוא גם מטופל".

"מעורבות לא ראויה", לבני וקרי (צילום: AP)
"מעורבות לא ראויה", לבני וקרי | צילום: AP

נבדקת התנהלות המח"ט

יעלון גם התייחס לפרסומים מסוף השבוע, שלפיהם הממשל האמריקני החליט להטיל וטו על ההצעה הפלסטינית במועצת הביטחון של האו"ם עד לאחר הבחירות בישראל, בעקבות שיחות בין מזכיר המדינה קר לציפי לבני ושמעון פרס - שהפצירו בו שלא לחזק את מחנה הימין בראשות נתניהו.

לטענת שר הביטחון, התערבותו של קרי בנעשה בבחירות אינה ראויה. "אני חושב שזה לא ראוי שפוליטיקאים ישראלים ינסו לערב את המערכת הבינלאומית בבחירות כאן, ואין זה ראוי שהמערכת הבינלאומית תתערב בבחירות אצלנו", הצהיר יעלון. "המעורבות הזאת אינה ראויה".