השבוע מלאו חמש שנים למבצע "צוק איתן", ששני חיילים לא שבו ממנו - הדר גולדין ואורון שאול. זהבה שאול, אימו של אורון, התראיינה הערב (שבת) ל"פגוש את העיתונות" וקראה להחזיר את בנה, שמבחינתה עדיין חי. שאול סיפרה בריאיון שמצבה הנפשי והבריאותי לא טוב: "אני רוצה שיחזירו את הילד שלי, במצבי אני לא יכולה לחכות עוד חמש שנים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

"אורון שלי חי – הוא חי ואני אומרת את זה שכול בית ישראל ישמע", אמרה האם. "אני אומרת את זה על סמך בג"ץ שאמר: גורלו של אורון עדיין לא ידוע ואני מסתמכת על זה. מבחינתי אורון חי וגם מבחינתם. אורון לא היה בנגמ"ש כשהוא התפוצץ, אורון היה מחוץ לנגמ"ש. הצבא קבע כי הוא רצה לסמן מטרה ולהסתובב סביבה".

"למה לא התנה את זה בהחזרתם של אורון והדר?"

"הצבא והממשלה לא עשו כלום במשך חמש שנים. אני כואבת, אני כועסת, אני מדממת, אני כבר לא מאמינה לאף אחד", הסבירה בכאב. "היו כל כך הרבה אפשרויות להחזיר אותו וממשלת ישראל לא עושה כלום. אני לא במצב גופני ונפשי שאני אוכל לחכות עוד חמש שנים - אני רוצה את אורון כאן ועכשיו".

"אני מאמינה שאם ראש הממשלה היה רוצה להחזיר אותם הוא היה מחזיר אותם כבר מזמן. אם הוא לא מחזיר אותם משמע שזה לא כל כך מעניין אותו", אמרה שאול והתייחסה לסיפור של המחבל המבוקש סלאח ערורי. "הוא נתן לו להיכנס לעזה, הוא רב המרצחים. למה לא התנה את זה בהחזרתם של אורון והדר והאסירים האחרים?".

אורון שאול | צילום: חדשות

"אני מיואשת - אין לי כבר כוחות"

"אני פונה גם לאימהות שהולכות לגייס את הבנים שלהם – תראו מה עשו לי תראו באיזה מצב אני נמצאת. קחו בחשבון כשאתן תגייסו את הילדים שלכן סביר להניח שזה מה שיקרה. אף אימא לא תרצה לעמוד במצב שלי", טענה. "אנחנו עומדים לפני בחירות וזה מוציא אותי מדעתי. אני עוברת ימים קשים ודעו לכן -  מחר זה יכול להיות אחד מכם".

"לפני שאתם שמים את הפתק תסתכלו עלי, תראו מה עובר עלי, על אימא שמחכה לבן שלה חמש שנים ואין כלום", אמרה בכאב. "אני כבר לא יודעת איפה אני עומדת. אני מיואשת. אין לי כבר כוחות ואני מבקשת שאף אחד לא יבוא אלי. אני לא רוצה לראות אף אחד - כי כולם באים טופחים לי על השכם ואומרים לי אנחנו נחזיר אותו".