חוק הגיוס יידחה שוב
ירידה בגיוס חרדים? | צילום: רויטרס, חדשות

גיוס חרדים וההשלכות הפוליטיות: במערכת בחירות שאחד הנושאים המרכזיים בה הוא חוק הגיוס, לנתונים על מספר המתגייסים בקרב החברה החרדית יש משמעות גדולה. במשרד הביטחון ובצה"ל לא פרסמו עדיין את הנתונים לשנה שעברה - בניגוד לחוק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שנת הגיוס שאותה מחשבים בצה"ל מתחילים בחודש מאי, הסתיימה ועל פי חוק במשרד הביטחון, שבראשו עומד ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו, מחויבים לפרסם את נתוני הגיוס לשנת 2018 עד יום שישי, 5.7, אך לא עשו זאת.

לנתוני גיוס החרדים יש השלכות פוליטיות בתקופת בחירות, שהעילה הרשמית לה היא חוק הגיוס שבגינו סירב שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן להיכנס לממשלת נתניהו.

מתגייסים פחות?
מתגייסים פחות? | צילום: Flash90. **YATED NEEMAN & KIKAR SHABAT & KOOKER OUT**FILE**, חדשות

אם יתברר שלראשונה מזה עשור ישנה ירידה באחוז המתגייסים - שכפי שטוענים בכירים בעולם החרדי הקשורים לגיוס צעירי החרדים - אז יוכל יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לרתום את הנתונים לקמפיין הפוליטי שלו. הוא יכול לטעון שהגישה שאומרת שאם יקלו על החרדים אז הם יתגייסו בהמוניהם היא שגויה. לעומתו, שר הביטחון הנוכחי שהוא ראש הממשלה, יתקשה מאוד להסביר את המצב.

בלשכת נתניהו אומרים שהנתונים טרם הוגשו על ידי צה"ל וכשיגיעו נבחן אותם ונתייחס אליהם. בדובר צה"ל אומרים שלא גיבשו את הנתון הסופי. בצבא מכירים את הנתונים ובוחרים לא לפרסם אותם.