ידיים קטועות, חלקי גופות ודם על הרצפה: מצפייה ראשונית בתרגיל החטיבתי שערכה חטיבה 188 ניתן לחשוב שמדובר באירוע רב נפגעים בממדים חמורים. אולם הפעם אפשר להירגע, מדובר בתפאורה מושקעת במיוחד שמאחוריה עומדת חברה חיצונית שנשכרה על ידי צה"ל במיוחד על מנת לדמות תרחיש של פגיעה בלוחמים - בצורה הקרובה ביותר למציאות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

למספר ימים ירדו דרומה מפקדי ולוחמי החטיבה, המכונה גם "עוצבת ברק", על מנת לקחת חלק בתרגיל החטיבתי שהתקיים באזור הדרום. בעזרת חברת "אקסטרים סימולשיין", התמודדו הלוחמים עם סיטואציות שונות שדימו אירוע רב נפגעים, ירי על כוחות ועוד.

צפו: התרגיל החטיבתי המדמה זירת קרב (צילום: דובר צהל, חדשות)
התרגיל החטיבתי המדמה אירוע רב נפעים | צילום: דובר צהל, חדשות

כל זאת נעשה באמצעות אביזרים וכלים שמטרתם להכין את החיילים להתמודדות במצבי קיצון בצורה הכי קרובה למציאות המורכבת של שדה הקרב. בתיעוד מהתרגיל ניתן להבחין בפרטים הקטנים שעמדו בפני הלוחמים אשר דימו זירת קרב אמיתית - מאיפור שמדמה קטיעת גפיים ונוזל בצבע דם, ועד לחלקי אמל"ח ותרופות מדומות.

הכי קרוב למציאות (צילום: דובר צהל, חדשות)
הכי קרוב למציאות | צילום: דובר צהל, חדשות
זירת קרב "אמיתית" (צילום: דובר צהל, חדשות)
זירת קרב "אמיתית" | צילום: דובר צהל, חדשות
תרגיל של אירוע רב נפגעים (צילום: דובר צהל, חדשות)
צילום: דובר צהל, חדשות

"במסגרת התרגיל החטיבתי, מערך הרפואה בחטיבה 188 תרגל טיפול בחיילים בעלי שלל פציעות ומספר תרחישים מבצעיים של ירי, התפוצצות מטען ועד קריסת מבנה", סיפר רופא החטיבה, סרן מעוז צור. "הכוחות הרפואיים בתרגיל מאומנים היטב וערוכים לטיפול בכל מתאר ובכל סיטואציה אליה ידרשו".