הפיגוע אמש סמוך לירושלים (צילום: דוברות איחוד והצלה, חדשות)
הפיגוע אמש סמוך לירושלים | צילום: דוברות איחוד והצלה, חדשות

צה"ל עצר במהלך הלילה (בין שבת לראשון) את המחבל החשוד בדריסת הלוחמים אמש סמוך לכפר חיזמא. מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי מדובר בפיגוע דריסה, במהלכו המחבל זיהה את הלוחמים ששהו בנקודה לצד הדרך במהלך משימה מבצעית ודרס אותם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כתוצאה מפגיעת הרכב נפצעו שלושה לוחמים באורח בינוני ושני לוחמים נוספים באורח קל. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים.

המחבל ואביו נתפסו בתום סריקות ובידוק במחסום של כוחות צה"ל ובעקבות פעילות מודיעינית של שב"כ. השניים נלקחו לחקירת כוחות הביטחון. מצה"ל נמסר כי ימשיך לפעול לשמירה על הביטחון במרחב ויפעל לסיכול נסיונות פיגוע וללכידת מחבלים.

אתמול סמוך לשעה 23:00 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על מספר הולכי רגל שנפגעו מרכב סמוך למחסום חיזמא. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים 5 פצועים, בהם: גבר בשנות ה-30 במצב בינוני עם חבלות בפנים ובגפיים שפונה לבית החולים שערי צדק, צעירה כבת 20 במצב בינוני עם חבלות בראש ובגפיים שפונתה גם היא לבית החולים שערי צדק ו-3 פצועים נוספים, צעירים כבני 20, במצב קל שפונו לבתי החולים שערי צדק והדסה הר הצופים בעיר.