הנתיבים הסודיים נחשפים (צילום: חדשות)
הנתיבים הסודיים נחשפים | צילום: חדשות

"הנמל הימי של ביירות הפך לנמל הבית של חיזבאללה" – כך הצהיר היום (שלישי) שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, בדיון במועצת הביטחון. לדבריו, חיזבאללה משתמש בקביעות במתקנים אזרחיים של מדינת לבנון על מנת לשנע העברות אמצעי לחימה באופן בלתי חוקי ומפרה את החלטה 1701 של מועצת הביטחון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

דנון הציד בדיון מפה בה סומנו נתיבי העברות אמצעי לחימה שמשמשים את חיזבאללה: משדה התעופה של דמשק לשדה התעופה ח'רירי בביירות; מעברי הגבול הרשמיים בין סוריה ולבנון, כדוגמת מעבר אלמצנע; והנמל הימי של ביירות.

במהלך הדיון, שעסק במצב המזרח התיכון, חשף דנון: "בשנים 2018-2019 ישראל זיהתה פעילות אירנית להעברת אמצעים דו-שימושיים שמטרתם לקדם את פרויקט ייצור הטילים של חיזבאללה. בהובלת כוח קודס, אירן העבירה דרך הנמל הימי של ביירות ציוד דו-שימושי לחיזבאללה שסייע להעצים את התחמשות ארגון הטרור נגד מדינת ישראל. הנמל הימי של ביירות נהפך לנמל הבית של חיזבאללה".

דנון הוסיף כי גורמים סורים סייעו לאירן ולחיזבאללה, והם אלה שרכשו את הציוד מחברות אזרחיות זרות והעבירו אותו ללבנון, כשהם מסתירים את העובדה שהציוד נועד למפעלי ייצור הטילים של חיזבאללה. "האם אתם בטוחים שהחברות שלכם יודעות מה היעד הסופי של המשלוחים האלה?" שאל דנון את השגרירים בדיון.