נהג יהודי שנסע במוצאי שבת האחרונה לבדו ברחוב סלאח א-דין במזרח ירושלים נקלע לניסיון לינץ', כשקבוצת צעירים שהבחינה בו החלה לתקוף את המכונית, השליכה אבנים וניפצה את השמשות. למזלו של הנהג, שוטר שסיים משמרת ובמקרה נסע רכב אחד לפניו - הגיב במהירות, ירה באוויר והבריח את המתפרעים. היום (חמישי), לאחר מעצר חשודים בתקרית, השוטר שחזר את האירועים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"השעה הייתה 24:00 בלילה, ערב תשעה באב. נסעתי ברכבי הפרטי כאשר אני מבחין במספר צעירים מתגודדים סביב לרכב", סיפר רס"מ אפי כהני, חוקר בתחנת שלם בעיר. כהני סיפר שראה את הצעירים "תוקפים את הנהג ומיידים אבנים, שוברים את הרכב. יצאתי מהרכב וביצעתי ירי באוויר על מנת להרחיק את הפורעים, ברגע שיריתי הם נסו מהמקום. הגעתי לנהג ואמרתי לו שאני אחלץ אותו".

"כשהגענו למקום בטוח יצאתי מהרכב, דיברתי עם הנהג, הזמנו כוחות משטרה שיגיעו למקום", המשיך כהני בשיחזור. "כרגע מתנהלת חקירה. הגענו כבר למספר מעורבים, ואנחנו נגיע לכל המעורבים".  

התיעוד הדרמטי פורסם לראשונה באתר חדשות 0404. עד כה נעצרו שלושה חשודים, קטינים בגילי 16-17 תושבי מזרח ירושלים, בעקבות התיעוד שהתפרסם וראיות נוספות הקושרות אותם.

בתיעוד נראים הצעירים הערבים מקיפים את המכונית, מתחילים לחבוט בה וליידות אבנים, ובשלב מסוים אף ניפצו את שמשות הרכב. רגע לפני שהצליחו להגיע לנהג עצמו, החוקר התערב. בכך הצליח השוטר לחלץ את הנהג המותקף שנפצע קל, טופל ושוחרר לביתו. למכונית נגרם נזק כבד.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום